[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

این گیاه برای «افزایش قد» کودکان غوغا می‌کند، روزنامه شیراز نوین

صدآنلاین: نوشیدن دمنوش ریشه و برگ گیاه باباآدم‌، کاهنده هورمون رشد است اما عرق گیاه باباآدم افزاینده هورمون رشد است، بنابراین کسانی که در سنین رشد قرار دارند و مایل به افزایش قد هستند‌، بهتر است از شکل تقطیر شده آن استفاده کنند.
به گزارش صدآنلاین، در حوزه طب سنتی ایران‌، گیاهانی داریم که خواصی دوگانه دارند یعنی در شرایطی خاص‌، می‌توانند به عناوین مختلف‌، خواص درمانی متفاوتی را از خود نشان دهند. از جمله این گیاهان دارویی می‌توان گیاه مریم‌گلی، گیاه باباآدم‌، تخم گیاه خاکشیر‌، پوست درخت توت‌، هوفاریقون و خیلی از گیاهان دارویی دیگر را نام برد.
به‌عنوان مثال برگ گیاه مریم گلی در ترکیب با گیاهانی از جمله نعنا و فلفل و زعفران، ترکیبی لاغر‌کننده است اما در ترکیب با کتیرای گون و فلوس و حتی عسل، ترکیبی چاق‌کننده است.
چنانچه یک قاشق غذاخوری تخم گیاه خاکشیر را در یک لیوان آب جوش مخلوط کرده و با عسل شیرین کنید و مصرف کنید خاصیت ملین خواهد داشت اما مصرف آن با آب سرد یا مصرف آن به‌صورت بوداده از اسهال پیشگیری می‌کند؛ نکته جالب در این است که خاکشیر می‌تواند در دو شرایط عکس یکدیگر (یبوست و اسهال) مفید باشد.
در کتب سنگی از حکمای قدیم طب سنتی ایران آمده است که اگر پوست درخت توت سفید را برش دهید و آن را به طرف بالا بکشید و از درخت جدا کنید، جوشانده‌اش خاصیت قی‌آور دارد اما اگر به طرف پایین بکشید و از درخت جدا کنید، جوشانده‌اش خاصیت مسهلی دارد.
برگ گیاه کاسنی در ترکیب با سرکه و دارچین درمان‌کننده بسیار خوب اسهال است اما اگر همین گیاه را با گلسرخ + گل نیلوفر+ برگ سنا + عناب + گل گاوزبان مخلوط کنیم و به‌صورت دمنوش تجویز کنیم، ترکیبی ملین و مسهل به شمار می‌آید.
نوشیدن دمنوش ریشه و برگ گیاه باباآدم‌، کاهنده هورمون رشد است اما عرق گیاه باباآدم افزاینده هورمون رشد است، بنابراین کسانی که در سنین رشد قرار دارند و مایل به افزایش قد هستند‌، بهتر است از شکل تقطیر شده آن استفاده کنند.
گیاه رازیانه یک فیتواستروژن است یعنی ذاتاً حاوی استروژن است؛ تخم این گیاه اثرچندانی در تنظیم قاعدگی  ندارد اما عرق رازیانه یکی از مؤثرترین داروها در درمان بیماری‌های زنان محسوب می‌شود.
لذا توصیه و تأکید می‌شود از مصرف خودسرانه داروها و گیاهان دارویی چه به‌صورت تکی یا مفرده و چه به‌صورت ترکیبی و مرکب‌، خودداری کرده و در هر حال برای مقاصد درمانی خاص، با طبیب حاذق هماهنگ باشید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی