[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

روانخواه: نقش مدیریت در قهرمانی استقلال مهم بود، روزنامه شیراز نوین

امیدرضا روانخواه یکی از بازیکنان اسبق تیم استقلال، یکی از دلایل قهرمانی آبی‌ها در فصل جاری لیگ برتر را مدیریت خوب باشگاه می‌داند که به خوبی از کادر فنی حمایت کرد.
به گزارش «ورزش سه» سرمربی سابق تیم سایپا پیرامون قهرمانی استقلال در ‌این فصل از بازی‌های لیگ برتر گفت: ابتدا قهرمانی استقلال را به هواداران صبور ‌این تیم تبریک می‌گویم که در سال‌های اخیر با وجود قهرمان نشدن استقلال به خوبی از تیم حمایت کردند. البته استقلال پیش از ‌این همواره جزو مدعیان قهرمانی بود اما سال‌هاست که به روی سکوی قهرمانی نرفته بود اما ‌این فصل خوشبختانه با یک رکورد خوب و با یک فصل نباختن قهرمان شد. همواره تیمی‌که در لیگ حرفه‌ای قهرمان می‌شود برای همه قابل احترام است چون یک فصل پرفراز و نشیب را پشت سر می‌گذارد و استقلال هم از این قاعده مستثنی نیست. ‌این برای ما هم که جزیی از خانواده بزرگ باشگاه استقلال هستیم جای خوشحالی و خرسندی دارد. هر چند به سبب احترام به مردم آبادان در مراسم جشن قهرمانی شرکت نکردیم و به شخصه امیدوارم جامعه به سمت و سویی رود که دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی در کشور نباشیم.
او به حرف‌هایش ‌این چنین ادامه داد: قهرمانی استقلال در ‌این فصل از بازی‌ها نشان می‌دهد تا چه حد مدیریت یک باشگاه می‌تواند در موفقیت تیم دخیل باشد. ‌این یک واقعیت مهم است که اشتباه مدیریت با اشتباه بازیکن یا مربی قابل قیاس نیست و می‌تواند به تیم ضربه بیشتری بزند. تیم مدیریتی باشگاه استقلال و در رأس آن سردار آجرلو به خوبی در استقلال کار کردند، به خصوص در روزهایی که حواشی برای تیم به وجود آمد. البته ‌این کادر فنی و بازیکنان بودند که قهرمانی استقلال در‌ این فصل از بازی‌ها را رقم زدند و به آن‌ها خسته نباشید می‌گویم و  امیدوارم به ‌این روند در فصل آینده ادامه دهند. برای استقلال با ‌این توانمندی و ‌این پتانسیل قهرمان شدن در لیگ برتر خیلی سخت نبود  اما شک ندارم حفظ قهرمانی سخت است و البته به نظر من انگیزه خوبی را برای کادر فنی و بازیکنان‌ ایجاد خواهد کرد، به خصوص که کادر فنی تیم اذعان دارد برای ادامه ‌این روند باید تلاش بیشتری از خود بروز دهند و به  نوعی به تیم بهتری تبدیل شوند. به واقع استقلال برای تداوم قهرمانی خود نیاز به ‌این دارد در جریان بازی موقعیت‌های بیشتری روی دروازه حریف ‌ایجاد کند.
امیدرضا روانخواه با اشاره به ‌اینکه تیم از چهار طریق در جریان بازی به گل می‌رسد؛ گفت: خلاقیت‌های فردی یکی از راه‌های رسیدن به گل است که استقلال ‌این فصل از ‌این موضوع به خوبی بهره برد. دیدیم در مسابقه‌ای مهدی مهدی‌پور با شوت از راه دور استقلال را به گل رساند، یا امیر حسین حسین‌زاده. اشتباهات فردی بازیکنان حریف دیگر پوئنی است که در اختیار تیم مهاجم قرار می‌گیرد که استقلال‌ این فصل برای استفاده از ‌این موقعیت برنامه داشت و با استفاده از آن‌ها سود برد. ضربات ‌ایستگاهی و آخرین برنامه برای رسیدن به گل که مهمترین است ‌ایجاد موقعیت پایدار روی شیوه بازی تیم است که تاکتیک اصلی تیم بر اساس آن شکل می‌گیرد. استقلال باید در‌ این بخش تبدیل به تیم بهتری شود و روی بازی ترکیبی موقعیت‌های بیشتری را روی دروازه حریفان خلق کند و حتی نیاز به‌ این دارد بازیکنان خلاق بیشتری را به ترکیب اضافه کند. به ‌این خاطر که  همیشه ‌این طور نیست که روی اشتباهات فردی حریف به گل رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی