[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

بخش خصوصی باید به کمک تیم‌های نظامی‌بیاید چرا از فجر مانند ملوان حمایت نشد؟، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
ملوان امسال مقتدرانه راهی لیگ برتر شد. عزم و اراده‌ای جدی که از همان ابتدا وجود داشت و همگان خیلی زود فهمیدند قوی سپید بالاخره پس از شش سال به جایگاه اصلی خود یعنی سطح اول فوتبال کشور بازخواهد گشت.
در‌ این مسیر، عوامل زیادی دست به دست هم داده بود که مهمترین آن، استفاده درست و به موقع از ظرفیت بخش خصوصی در کمک به ‌این تیم نظامی ‌بود. 
امیدرضا روانخواه درباره همین مسئله صحبت کرده است. ستاره سابق و فیروزآبادی تیم فجرشهید سپاسی شیراز در اواسط دهه 80 شمسی، خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد، به دلیل آسیب دیدگی از دنیای فوتبال به عنوان بازیکن خداحافظی کرد. وی حالا چند سالیست وارد جرگه مربیگری شده. تیم تحت هدایت او سال گذشته در چنین روزهایی رقیب جدی فجرشهیدسپاسی در راه صعود به لیگ برتر بود.
تیم متمول بادران، در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها در مقابل قشقایی شیراز قرار گرفت و با شکست ناباورانه در ورزشگاه پارس، جدال صعود برابر دیگر تیم شیرازی را هم به فجر واگذار کرد تا قشقایی عملاً با یک تیر دو نشان زده باشد.
اما تیمی‌که به جای بادران به لیگ برتر صعود کرد، امسال به لیگ یک بازگشت. مؤسسه بادران هم که تیم‌داری را کنار گذاشت و پیش از شروع فصل جاری مسابقات لیگ یک، از تهران خارج شد و امتیازش را به تیم شمس آذر قزوین واگذار کرد تا رؤیاپردازی عجیب و غریب مدیران ‌این باشگاه به پایان برسد. اگر بخش خصوصی ‌این گونه بخواهد وارد عرصه تیم‌داری شود، سرنوشتی ‌اینچنین پیدا می‌کند، همان اتفاقی که برای تیم‌هایی مثل استیل آذین هم رخ داده است.
اما می‌توان از همین سرمایه‌ها در کنار تیم‌های مردمی ‌سود برد. اگر بخش خصوصی بتواند منابع مالی را به تیم‌های مردمی ‌تزریق کند، احتمالاً با مدیریتی صحیح به آن چیزی می‌رسیم که می‌تواند ادامه‌دار باشد و در دراز مدت یک تیم را کاملاً سرپا نگه دارد. البته ملوان در سایر بخش‌ها هم بسیار حرفه‌ای و قوی عمل کرد تا توانست دو هفته زودتر از پایان رقابت‌ها، جواز صعود را به دست آورد.
امید رضا روانخواه با ابراز تأسف از سقوط تیم فجر شهیدسپاسی به دسته پایین‌تر گفت: فوتبال فارس و فجر شهیدسپاسی در سال‌های اخیر، معرف بازیکنان زیادی به تیم‌های استقلال و پرسپولیس و تیم ملی بود که یکی از آن‌ها من بودم.‌ این خیلی ناراحت‌کننده است که فجر شهیدسپاسی تبدیل به آسانسور فوتبال شده و بعد از صعود به لیگ برتر خیلی زود به دسته اول سقوط می‌کند. 
وی افزود: امیدوارم مدیران استانی به کمک تیم بیایند و اجازه دهند بخش خصوصی هم برای حمایت از تیم وارد عمل شود. ملوان در انزلی توسط نیروی دریایی اداره می‌شود اما مدیران استانی کاری کردند که بخش خصوصی در کنار نیروی دریایی به تیم کمک می‌کند. در شیراز هم فجرشهیدسپاسی توسط سپاه اداره می‌شود و اما می‌شود بخش خصوصی را ترغیب کرد تا در کنار سپاه از تیم حمایت کند. 
روانخواه اظهار داشت: متأسفانه امکانات در فوتبال کشور به طور یکسان و عادلانه تقسیم نشده است. شما می‌بینید متمول‌ترین تیم‌های ما برای استان کرمان هستند. البته من از‌ این موضوع ناراحت نیستم اما بر ‌این عقیده‌ام در استان فارس هم باید امکانات برای کمک به تیم فجرشهیدسپاسی وجود داشته باشد چون فوتبال فارس مهد استعداد است و در صورت کمک می‌تواند بازیکنان زیادی را به فوتبال کشور معرفی کند.بازیکن اسبق تیم استقلال پیرامون جدایی از تیم سایپا گفت: اجازه بدهید در ‌این برهه از زمان در مورد تیم سایپا چون روزهای حساسی را در رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور تجربه می‌کند حرفی نزنم. به گفتن همین جملات بسنده می‌کنم که از حضور در ‌این تیم تجربیات خوبی به دست آوردم. جوانان خوبی در ترکیب تیم حضور دارند که می‌توانند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند و امیدوارم هفته‌های پایانی با اتفاقات خوبی برای ‌این تیم همراه باشد و اگر لازم باشد در آینده در مورد ‌این تیم حرف خواهم زد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی