[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

فلسفه رسانه این است که پل امنی بین مردم و مسئولان باشد، روزنامه شیراز نوین

رئیس بسیج رسانه استان فارس با اشاره به اینکه فلسفه رسانه این است که پل امنی بین مردم و مسئولان باشد، گفت: امروز جنگ، جنگ رسانه است و کسی موفق است که افکار عمومی را با رسانه برای انقلاب در دست بگیرد.
هادی رضایی، دیروز (چهارشنبه 11 خرداد) در مراسم گردهمایی دختران دانش آموز خبرنگار خبرگزاری «پانا» استان فارس که به مناسبت آغاز دهه کرامت، میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر در مجتمع «فرهنگیان» شیراز برگزار شد، گفت: اولین اصلی که صهیونیست‌ها برای گرفتن دنیا انجام دادند، نیازمندی پول و طلا بود و بخشی از قبایل خود را به کشورهای طلاخیز فرستادند و بنگاه اقتصادی دست گرفتند. آنها در گام بعدی نیازمند آن شدند که از طریقی صدای خود را به دنیا ارائه کنند، که این از طریق رسانه است.
رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس با اشاره به اینکه امروز هیچ رسانه مستقلی وجود ندارد ولو اینکه بخش عظیمی از سهام آن متعلق به پول یا تفکر صهیونیست است، افزود: رسانه نقش اصلی را در جهان ایفا می‌کند، اما رسانه باید حافظ اخلاق انسانی باشد.
وی با اشاره به اینکه دشمن سعی می‌کند دامن پاک مادر را لکه‌دار کند، اظهار کرد: دشمن از طریق رسانه سعی در استحاله فرهنگی جوامع مختلف دارد.
رضایی با یادآوری این مطلب که خبرنگاران می‌توانند با یک خبر بخشی از افکار عمومی را مدیریت کنند، اضافه کرد: امروز جامعه ما به یک جبهه واحد رسانه ای نیاز دارد؛ چراکه دشمن می‌خواهد امنیت و ارزش‌های جامعه را از بین ببرد و امروز جنگ، جنگ رسانه است و کسی موفق است که افکار عمومی را با رسانه برای انقلاب در دست بگیرد.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با اشاره به اینکه فلسفه رسانه این است که پل امنی بین مردم و مسئولان باشد، افزود: اگر خبر فسادهای افسارگسیخته به گوش می‌رسد، به این دلیل است که خبرنگار به نقش خود به عنوان بلندگوی این مردم، عمل نکرده است؛ چراکه یکی از ابعاد مهم رسانه نظارت بر عملکرد افراد است.
وی اظهار کرد: اصحاب رسانه استان فارس که از دل دانش‌آموز خبرنگاران پانا بیرون می‌آید، باید کسی باشد که دشمن از حضور او ترس و واهمه داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی