[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

بانک‌ها آماده تحول باشند ، روزنامه شیراز نوین

نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه تمرکز باید بر رفع دغدغه مردم و سرمایه گذاران باشد، از تشکیل کمیته ویژه دریافت تسهیلات در استانداری فارس خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، پنجاه و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با حضور دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس برگزار شد.
دکتر ایمانیه با اشاره به گزارش امنیت سرمایه گذاری در نیمه دوم سال ۹۹ و نیمه اول سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: رتبه ای که در این دو مقطع مربوط به فارس بوده است، در حدود ۲۵ بوده که باید ارتقای جدی پیدا کند.
استاندار فارس با تأکید بر تجزیه و تحلیل رتبه امنیت سرمایه‌گذاری استان، خواستار احصای شاخص‌های مرتبط و تفکیک وظایف دستگاه‌های اجرایی در راستای ارتقای این رتبه شد.
نماینده عالی دولت در فارس دستور داد تا معاونت امور اقتصادی استانداری طی دو هفته نسبت به ارائه پیشنهادات عملیاتی اصلاح درصد مصارف به منابع بانک‌ها و تسهیلات بلندمدت با کوتاه‌مدت اقدام نماید. دکتر ایمانیه با بیان اینکه فقط به ارائه گزارش اکتفا نشود، خاطرنشان کرد: پیشنهاداتی در حد توان استان طرح گردد تا سامان‌دهی مناسب انجام شود. استاندار فارس افزود: برای بهبود فضای کسب و کار، از تجربیات استان‌‌های برتر استفاده شود و باید بدبینی در سرمایه گذاری استان فارس تغییر کند.
نماینده عالی دولت در فارس عملکرد و همراهی بانک‌ها در استان‌ها را مورد مقایسه قرار داد و اظهار کرد: با تغییر مدیران بانک‌هایی که در راستای سرمایه گذاری و اشتغال، ریسک پذیر نیستند، تلاش خواهد شد دیدگاه کارآفرین‌ها تغییر نماید.
استاندار فارس در ادامه با بیان اینکه پنجره واحد برای رفع مشکلات مجوزهای صنایع و بنگاه‌های اقتصادی ایجاد شده است، گفت: در صورت ضعف در پنجره واحد اطلاع دهید تا مورد تقویت قرار گیرد.
دکتر ایمانیه دستور داد تا برای بررسی چگونگی اعطای وام به واردکنندگان کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی «کمیته ویژه دریافت تسهیلات» تشکیل شود تا با تجمیع و احصای تمامی ظرفیت‌ها و منابع، گامی مهم در راستای رفع مشکلات تولیدکنندگان استان برداشته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی