[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

روحانیت در متن جامعه و در کنار مردم است، روزنامه شیراز نوین

دبیر جامعه روحانیت شیراز با اظهار اینکه باید طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها به خوبی تبیین شود، گفت: روحانیت گرانی‌ها را می‌بیند؛ چراکه با مردم زندگی می‌کند و طلاب و روحانیون هم مانند مردم مشکل معیشتی دارند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محی الدین طاهری روز یکشنبه در نشست جامعه روحانیت شیراز با یادآوری برخی خدمات روحانیت افزود: روزی که اجساد کرونایی را بدون غسل و کفن دفن می‌کردند، طلاب وارد میدان شدند و به مردم خدمت کردند. وی با یاد آوری ۱۴ و ۱۵ خرداد و گرامیداشت این روزها ادامه داد: سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) یکی از روزهای سخت ملت ایران است؛ شخصیتی که مجدد مکتب اهل بیت(ع) بود؛ افتخار جامعه روحانیت این است که همراه امام راحل(ره) بوده است.
او به جانشینی مقام معظم رهبری برای امام راحل(ره) اشاره کرد و افزود: این انتخاب، انتخابی الهی بود. خداوند را شاکریم رهبری انتخاب شد که پا جای پای امام راحل(ره) گذاشته اند و همه دنیا به عظمت ایشان اذعان دارند.
حجت الاسلام طاهری بیان داشت: با وجود جوسازی‌هایی که علیه روحانیت می‌شود، هنوز هم روحانیت بیشترین نفوذ را در دل‌های مردم دارد؛ افرادی که توهین می‌کنند این را بدانند؛ سرود سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی نشان داد که چقدر مردم در میدان حضور دارند.
تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین(ع) فعالیت‌های سازمان تبلیغات را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: قرآن را باید در مساجد تبیین کنیم و مردم را با کلام الهی آشنا کرد و انتظاری که از سازمان تبلیغات می‌رود تبیین دستورات دینی است.
وی درمورد فعالیت‌های جهادی طلاب بیان کرد: یکی از بزرگ‌ترین کارهایی که روحانیت در دوران کرونا انجام داد، در جریان تغسیل اموات کرونایی و خدمات جهادی بود؛ آن روزی که اجساد کرونایی را در شیراز با جرثقیل بدون غسل و کفن دفن می‌کردند، این طلاب و روحانیت بودند که جان خود را فدای مردم کردند؛ روحانیت همیشه در میدان‌های نبرد پیشتاز بوده است.
دبیر جامعه روحانیت در واکنش به جشنواره کن و فیلم عنکبوت مقدس هم گفت: چرا جشنواره کن به فیلم‌هایی که عظمت ملت ایران را نشان می‌دهد، جایزه نمی‌دهد؟ عده ای سلبریتی که وابسته به بیرون هستند از این حرکت پشتیبانی کرده اند؛ انتظار روحانیت برخورد با این مسائل است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی