[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

خط سرمایه‌گذاری ترمیم شد ، روزنامه شیراز نوین

نماینده عالی دولت در فارس در جمع نمایندگان مجلس و مسئولان استانی که در حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز برگزار شد، «تصمیم سازی» را یکی از وظایف شورا‌های راهبردی استان دانست و بر تدوین برنامه جامع بلندمدت این شورا‌ها تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در نشست «شورای راهبردی» با تبریک دهه کرامت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد، با بیان اینکه شهدا ناظر و شاهد بر اعمال ما هستند، گفت: همدلی و هم افزایی اکنون در بین ارکان حاکمیتی استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی کاملاً ملموس است تا پیشرفت و توسعه استان محقق شود. دکتر ایمانیه راه اندازی شورا‌های راهبردی استان را تدبیر مناسب و بسیار خوبی دانست و بیان کرد: ایجاد شوراهای راهبردی در عرصه انرژی، آب، کشاورزی، گردشگری، سلامت، راه و مسکن لازم است تا با حضور متخصصان، کارشناسان و اندیشمندان دانشگاهی «تصمیم سازی» انجام شود.
نماینده عالی دولت در فارس بر فعالیت همه متخصصان و مسئولان در کنار شورا‌های راهبردی استان تأکید کرد و گفت: برنامه جامع بلندمدت ۴ یا ۱۰ساله شورای راهبردی تدوین شود و با رصد اجرای مصوبات، اثرسنجی صحیح صورت گیرد.
استاندار فارس نقش شورا‌های راهبردی و تصمیم سازی استان را یک شورای مشورتی اعلام کرد و بیان داشت: مدیران و مسئولان ملزم به اجرای مصوبات شورا پس از تصویب هستند. وی در ادامه موانع و مشکلات «سرمایه‌گذاران» در استان را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: فضای سرمایه گذاری در استان فارس تغییر پیدا کرده است؛ سازمانی را که در تسهیل سرمایه گذاری کم کاری می‌کند، معرفی نمایید تا پیگیری انجام شود. استاندار فارس تصریح کرد: رتبه استان در خصوص فضای کسب و کار به «رتبه سوم» کشور ارتقا پیدا کرده است که نشان از بهبود نوع نگاه به سرمایه گذاری در استان دارد.
دکتر ایمانیه در ارتباط با مدیریت آب در استان و نقش مهم کاهش مصرف، بر مصرف بهینه آب تأکید کرد و اشاره نمود: استفاده بهینه از آب و کاهش مصرف در مقطع کنونی ارزشی بسیار بالاتر از تولید آب دارد.
وی همچنین بر تکمیل سدها و شبکه‌های پایین‌دستی، اصلاح کانال‌های آب کشاورزی و پوشاندن آنها جهت جلوگیری از تبخیر آب آبخیزداری و آبخوان‌داری، احداث شبکه‌های فاضلاب و استفاده از پساب آن‌ها در صنعت و فضای سبز و استفاده مکرر از پساب صنعت تأکید نمود.
وی به همکاری آبفای استان و بسیج سازندگی در رفع مشکل آب روستاها اشاره کرد و در ارتباط با انتقال آب از خلیج فارس برای مصارف صنعتی، گلخانه‌ها و فضای سبز بر شروع مجدد خط مرکزی این پروژه با لحاظ مسائل زیست محیطی از ابتدای ماه آینده 
تأکید نمود.
لزوم تغییر الگوی کشت محصولات آب بر به محصولاتی که آب کمتری نیاز دارند، به ویژه محصولاتی که از استان به استان‌های دیگر و خارج از کشور صادر می‌شود، نکته دیگر موردتأکید استاندار فارس بود.
در این جلسه در ارتباط با شورای راهبردی راه و راه آهن استاندار فارس به برنامه چهارساله و ۱۰ساله راه و راه‌آهن استان و چگونگی پیگیری تا تکمیل و ساخت آزادراه‌ها، بزرگ‌راه‌ها، مسیر ریلی، نقاط پرحادثه راه روستایی و راه عشایر اشاره کرد.
گفتنی است در این جلسه، در ارتباط با شورای راهبردی انرژی، برنامه ۴ساله و ۱۰ساله احداث پتروشیمی‌ها و صنایع پایین‌دستی آن‌ها در فسا، جهرم، داراب، فیروزآباد، نورآباد و کازرون، احداث پالایشگاه دوم شیراز و خط انتقال فرآورده‌ها از بندرعباس به شیراز، توسعه میادین نفت و گاز، تکمیل گازرسانی به شهرها و روستاها و صنایع تا آخر ۱۴۰۲ موردتأکید قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی