[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

توسعه منابع آبی با مدیریت پساب‌ها، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور که به منظور بررسی وضعیت آب‌رسانی به مردم و بازدید از طرح احداث تصفیه خانه و شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب داراب، به دعوت نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی به این شهرستان سفر کرده بود، گفت: باید با مدیریت راهبردی و اقدامات پیشگیرانه، اثرات بحران کم آبی در جامعه را به حداقل برسانیم. به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، اتابک جعفری لور مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور که به دعوت محمدجواد عسکری نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، همراه با هاشم خمر مدیر کل نظارت بر طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آبفا کشور به استان فارس و شهرستان داراب سفر کرده بود، به اتفاق عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست و نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس، فرهاد سعدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان داراب و جمعی از مسئولان محلی این شهرستان از روند آب‌رسانی و عملیات اجرای چند طرح آب و فاضلاب شهرستان داراب، اعم از مجموعه آب‌رسانی فورگ و روستای قلاتویه، روند اجرای پروژه آب‌رسانی به روستاهای رکن آباد و قلعه بیابان و همچنین طرح احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر داراب بازدید میدانی کرد. وی سپس به منظور بررسی آخرین وضعیت منابع آب شرب، مسائل و موانع موجود در بخش آب‌رسانی به شهرها و روستاهای این دو شهرستان و همچنین پیشرفت فیزیکی پروژه‌های آب‌رسانی در دست اقدام و روند احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر داراب، در جلسه ای در فرمانداری این شهرستان شرکت کرد. گزارش روابط عمومی شرکت آبفا فارس حاکیست، در این جلسه جعفری لور مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور در سخنانی با تأکید بر این نکته که بحران کم آبی امروز در کشور به یک نگرانی فراگیر تبدیل شده است، اظهار داشت: باید فعالیت‌ها به گونه ای باشد که هم با مدیریت منابع از تشدید بحران جلوگیری شود و هم با اقدامات فرهنگی، نقش مردم را در مدیریت مصرف پررنگ‌تر کنیم. وی با بیان اینکه خوشبختانه اقدامات اثربخشی در حوزه آب‌رسانی به مردم این دو شهرستان، چه در حوزه شهری و چه در بخش روستایی صورت گرفته است، گفت: بروز برخی مشکلات در موضوع تأمین آب شرب مردم، با توجه به استمرار خشک‌سالی‌ها دور از ذهن نیست. اما مهم این است که با مدیریت راهبردی و اقدامات پیشگیرانه، اثرات بحران بر جامعه را به حداقل برسانیم؛ طوری که مردم در شرایط حاد هم کمترین مشکل را احساس کنند. 
بنا بر همین گزارش، در جلسه مذکور علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس نیز پیش از سخنان مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور، طی گزارشی از وضعیت منابع آب در شهرها و روستاهای استان و اقدامات انجام شده در حوزه‌های ساختاری و رفتاری به منظور کنترل بحران کم آبی در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، به تشریح برخی از چالش‌های عمده شرکت آبفا فارس در روند خدمت رسانی به مردم پرداخت و ابراز امیدواری کرد تا سفر مدیرعامل شرکت آبفا کشور به استان فارس منشأ خیر و زمینه گذر از برخی از چالش‌های این شرکت باشد. صادق پور در ادامه به ارائه گزارشی مبسوط از میزان بهره مندی مردم در شهرها و روستاهای استان فارس از سامانه جمع آوری و تصفیه فاضلاب پرداخت و طرح‌های فاضلاب در دست اقدام استان را تشریح نمود. وی با اشاره به اینکه باید زمینه‌های اجرای تصفیه خانه‌های فاضلاب با روش‌های تأمین مالی متنوع از قبیل
bot ،boo ،boot ،boos و... فراهم گردد، خواستار ایجاد ساز و کاری کلان در عرصه ملی برای واگذاری پساب فاضلاب شهرهای برخوردار از تصفیه فاضلاب به صنایع محلی، به منظور اجرای طرح‌های توسعه ای، مدیریت مصرف آب و توسعه منابع شرکت‌های آبفا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی