[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

کوپن نان به فارس رسید ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، با اشاره به اجرای طرح آزمایشی هوشمندسازی یارانه آرد در فارس به عنوان سومین استان، گفت: در همین راستا تاکنون در ۴۸۰ نانوایی در این استان دستگاه‌های کارتخوان هوشمند نصب شده است.
محسن ربانی زاده، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با اجرای این طرح از مصارف غیرمعمول آرد جلوگیری خواهد شد و مشخص می‌شود که نانوایی‌ها چه میزان عرضه نان داشته‌اند و به چه میزان آرد نیاز است تا بتوان آن را مدیریت کرد.
وی ادامه داد: هم اینک این طرح به شکل پایلوت در استان زنجان در حال اجراست و بنا شده که در بین نانوایی‌های سایر استان‌ها نیز دستگاه کارتخوان هوشمند توزیع شود تا در زمان مشخص به دستور وزیر کشور به عنوان متولی آرد و نان کشور اجرای طرح آغاز شود.
او ادامه داد: هم اینک کار توزیع دستگاه کارتخوان در استان توسط بانک سپه در حال انجام است که البته خواست ما این است که توزیع کارتخوان توسط دیگر بانک‌ها نیز انجام شود تا پشتیبانی مطلوب تری ایجاد شود.
وی بیان کرد: تاکنون از مجموع سه‌هزار و ۴۰۰ نانوایی فعال در استان، دستگاه‌های کارتخوان هوشمند در حدود ۴۸۰ نانوایی نصب شده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، نیاز ماهانه استان به آرد را ۴۰هزار تن دانست و افزود: اگر هوشمندسازی انجام شود، امکان دارد که نیاز استان کمتر شود.
وی خاطرنشان کرد: هدف این طرح، توزیع عادلانه یارانه آرد در بین مردم است. ربانی زاده گفت: با اجرای این طرح هیچ تغییر خاصی در ارائه نان به مردم ایجاد نخواهد شد و نان به قیمت فعلی در بین مردم عرضه خواهد شد و احتمالاً یارانه آرد به حساب نانوایی‌هایی که از دستگاه پوز استفاده می‌کنند، واریز می‌شود.
وی ادامه داد: آغاز اجرای طرح منوط به دستور وزیر کشور است که تاکنون دستوری در این زمینه صادر نشده، اما باید به سمتی برویم که تفاوت نرخ آرد آزاد و یارانه‌ای به نوعی مدیریت شود.
او گفت: هم اینک آرد واحدهای تولیدکننده نان فانتزی و نان‌های حجیم و نیمه حجیم آزاد شده و قیمت نان تولیدی آنها نیز رقابتی است و دولت هیچ دخالتی در این زمینه ندارد، اما تصمیم گرفته شده که هر قرص نان ساندویچی بین سه تا چهارهزار تومان عرضه شود.
به گزارش ایرنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان سفر چهارشنبه هفته گذشته خود به استان فارس، با اشاره به اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد در استان فارس گفت: اجرای این طرح علاوه بر اینکه امکان نظارت برخط برای کشور را فراهم می‌کند، مانع خروج و قاچاق منابع کشور خواهد شد.
سید احسان خاندوزی افزود: تاکنون ۲۴میلیون و ۹۴۷هزار قرص نان در ذیل شبکه جدید هوشمندسازی یارانه آرد نان به استان‌های زنجان و قزوین تخصیص یافته و فارس نیز سومین استانی است که این طرح در آن اجرا خواهد شد. او اظهار داشت: اجرای این طرح حرکت به سمت حکمرانی هوشمند مبتنی بر اطلاعات اقتصادی که شایسته نخبگان و نظام اطلاعاتی و مالی کشور است، خواهد بود و امکان ضربه به سفره مردم را به حداقل خواهد رساند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی