[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

حرم شاهچراغ(ع) دارالشفاست، روزنامه شیراز نوین

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه راه نجات و سعادت چنگ زدن به ریسمان و مکتب اهل بیت(ع) است و باید مراقب باشیم تا این راه را گم نکنیم، گفت: حرم امامزادگان به ویژه حرم احمد بن ‌موسی(ع) دارالشفاست.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌ بوشهری دوشنبه در اجتماع بزرگ مردمی به مناسبت ششم ذی‌القعده روز بزرگداشت احمد بن ‌موسی شاهچراغ(ع) در حرم مطهر این امامزاده والامقام در شیراز اظهار کرد: روز بزرگداشت احمد بن‌ موسی(ع) روز پیوند امت با 
معنویت است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه ادامه داد: امامان از نسل حضرت فاطمه(س) هستند؛ به گونه ای که در قرآن حضرت زهرا(س) خیر کثیر در دنیا و آخرت قلمداد 
شده است.
وی با اعتقاد به اینکه حمایت و مدد اهل بیت(ع) پشتوانه انقلاب اسلامی است، گفت: از سوی کفار و مشرکان زخم‌زبان‌هایی به پیامبر(ص) زده می‌شد؛ به طوری که پیامبر(ص) ۲۳ سال در فشار، سختی و تبعید بود، اما این سختی‌ها مانع از تلاش او نشد.
حسینی بوشهری با بیان اینکه مودت بالاتر از دوستی است، افزود: پیامبر(ص) با وجود همه مشکلات عقب ننشست و به تلاش خود ادامه داد، اما خواستار دوستی و مودت ذریه و نسل خود به عنوان مزد این زحمت‌ها و تلاش‌هاست.
عضو شورای عالی مدیریت حوزه‌های علمیه اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) قرآن و عترت را به عنوان دو چیز گران‌بها در میان امت به جا گذاشته است. امامزادگان ما عترت پیامبر(ص) و چشم و چراغ مردم هستند و نگاه به ذریه پیامبر(ص) عبادت است.
حسینی بوشهری با طرح این پرسش که وظیفه ما در مقابل ذریه پیامبر(ص) چیست و چه کاری باید انجام دهیم، پاسخ داد: دوستی و مودت امامزادگان نخستین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم؛ چراکه امامزادگان ملجأ و پناهگاه مردم هستند.
وی با اعتقاد به اینکه حرم امامزادگان به ویژه حرم احمد بن‌ موسی(ع) دارالشفاست، گفت: پس از اینکه نسبت به امامزادگان شناخت و محبت پیدا کردیم، باید به دستورات آنها عمل کنیم.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: پشتوانه انقلاب اسلامی حمایت و مدد اهل بیت(ع) است و با وجود همه تهدیدها و مشکلاتی که دشمن در طول انقلاب اسلامی ایجاد کرده است، جز با پیروی از مکتب و محبت اهل بیت(ع) نمی‌توانستیم تا این مقطع پیش بیاییم.
وی اظهار داشت: راه نجات و سعادت چنگ زدن به ریسمان و مکتب اهل بیت(ع) است و باید مراقب باشیم که این راه را گم نکنیم.
حسینی بوشهری گفت: ایستادگی ما مقابل ظلم به این دلیل است که اهل بیت(ع) مقابل ظلم ایستادند و ایستادگی و پایداری در راه حق را به ما نشان دادند و روز بزرگداشت احمد بن ‌موسی(ع) روز پیوند با معنویت و روز پیوند با امامان و پیامبر(ص) است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی