[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

استاندار فارس: با انعطاف قانون شرایط سرمایه‌گذاری تسهیل می‌شود روند سرمایه‌گذاری مثبت است ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه اقدامات لازم برای ورود شیراز به بهشت سرمایه‌گذاران انجام شده، گفت: در حوزه حمایت از سرمایه‌گذاری هیچ بن‌بستی در این استان وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، محمدهادی ایمانیه روز سه شنبه در حاشیه جلسه حمایت از سرمایه‌گذاری استان فارس در جمع خبرنگاران، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی این استان را مهم‌ترین دلیل برگزاری این نشست دانست و افزود: سازمان‌های فارس باید در راستای شکوفایی حوزه سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار اقدام کنند.
ایمانیه با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذار نیاز به اقدامات خلاف قانون نیست، گفت: گاهی می‌توان با انعطاف از بعضی دستورالعمل‌ها برای توسعه این حوزه صرف نظر کرد یا آن را در راستای حمایت از سرمایه‌گذار تغییر داد.
وی ادامه داد: ایجاد پترو پالایشگاه در شهرستان فیروزآباد، احداث سایت دفع پسماند صنعتی در شمال استان و شهرستان بوانات، با سرمایه‌گذاری ۷۰میلیارد تومان و اشتغال ۶۰ نفر از جمله مصوبات جلسه حمایت از سرمایه‌گذاری استان فارس بود.
استاندار فارس اضافه کرد: در پی سایر مصوبات این جلسه مجتمع گردشگری با ۱۲میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال ۱۷ نفر نیز در شهرستان داراب ساخته خواهد شد.
وی با تأکید بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذاری برای رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری در سطح استان، گفت: میدان میوه و تره‌بار شمال شهر شیراز نیز پس از طرح مجدداً در این جلسه مصوب شد و به زودی سرمایه‌گذار این مجموعه شروع به کار خواهد کرد.
ایمانیه عنوان کرد: مشکلی بین شهرداری شیراز و سرمایه‌گذار این مجموعه وجود داشت که در جلسه حمایت از سرمایه‌گذاری فارس رفع شد.
وی با تأکید بر لزوم ایجاد میادین میوه و تره‌بار در نقاط مختلف کلان‌شهر شیراز با هدف دسترسی آسان شهروندان به خدمات، گفت: شهروندان شیرازی برای دسترسی به میدان میوه و تره‌بار شیراز در حال حاضر مجبور به طی مسافت زیادی هستند که بعضاً تا ۵۰ کیلومتر است که با ایجاد میدان جدید تره‌بار این وضعیت کمی بهبود خواهد یافت.
استاندار فارس اظهار داشت: کلان‌شهر شیراز نیازمند ایجاد ۴ میدان میوه و تره‌بار در چهار گوشه این شهر است که شهروندان برای تأمین مایحتاج خود با مشکل مواجه نباشند. وی در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری برای ایجاد کارخانه تولید چاپگر سه‌بعدی نیز در این جلسه به نتیجه رسید؛ به نحوی که تسهیلات موردنیاز توسط بانک صنعت و معدن تأمین خواهد شد.
جذب ۶ سرمایه‌گذاری جدید در فارس
وی با بیان اینکه در جلسه حمایت از سرمایه‌گذاری استان فارس ۶ طرح مصوب شد، گفت: ایجاد مجتمع خدمات رفاهی در شهرستان آباده ششمین مصوبه این جلسه بود.
استاندار فارس در ادامه گفت: وارد عرصه بهشت سرمایه‌گذاری در شیراز شده‌ایم که سال‌ها شعار آن داده شده است.
وی حمایت از سرمایه‌گذاری را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم در استان فارس دانست و افزود: جلسات حمایت از سرمایه‌گذاری این استان هر هفته به‌صورت منظم برگزار می‌شود.
ایمانیه تأکید کرد: اگر سرمایه‌گذاری در سازمانی با بن‌بست مواجه شد، شخصاً با استاندار فارس تماس برقرار کند تا این مشکل رفع شود.
ادارات و بانک‌هایی که مانع سرمایه‌گذاری باشند، به دادستان معرفی می‌شوند
وی ادامه داد: دستگاه‌های دولتی اگر در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری از مصوبات ستاد حمایت از سرمایه‌گذاری فارس حمایت نکردند، به دادستانی معرفی خواهند شد که تاکنون در فارس چندین مورد برخورد قضایی صورت گرفته و بانک‌های عامل مجبور به اجرای مصوبات شده اند.
ایمانیه گفت: در حوزه حمایت از سرمایه‌گذاری و برخورد با بانک‌های خصوصی کمی مشکل وجود دارد که در این راستا نیازمند پیگیری رسانه‌ها هستیم.
چراغ ۷ واحد تولیدی فارس روشن شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در حاشیه این جلسه به خبرنگاران گفت: رفع موانع و مشکلات ۷ واحد تولیدی این استان از جمله شرکت صنعتی سانتیگراد با زمینه فعالیت دستگاه تهویه مطبوع صنعتی و سازه‌های فلزی، شرکت شیمیایی مشکفام فارس، تولیدکننده کود شیمیایی، شرکت بالان صنعت، تولیدکننده انواع بالابر، واحد صنعتی تولید و توزیع لبنی اینان فیروزآباد تولیدکننده فرآورده‌های لبنی، تعاونی کشاورزی مهر ۳ مرودشت که در زمینه باغداری فعال است و یک شرکت هواپیمایی و یک واحد گلخانه‌ای در دستور کار این جلسه قرار داشت.
حمیدرضا ایزدی افزود: رفع مشکلات این واحدها در چهارچوب مقررات و ظرفیت‌های قانونی به تصویب اعضای این کارگروه رسید.
ایزدی با بیان اینکه واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی و کارخانجات نقش اصلی را در توسعه فعالیت‌های اقتصادی دارند، افزود: حمایت و بسترسازی مناسب در جذب سرمایه‌گذار بر اساس ظرفیت‌های منطقه ای و بومی، افزایش میزان سرمایه‌گذاری‌های لازم در صنایع با تولیدات کمی و کیفی و بسته‌بندی‌های به‌روز و صادرات محور، موجب بهبود روند اشتغال پایدار، تولید ثروت، ارزش افزوده و همچنین تکمیل زنجیره 
تولید می‌شود.
وی ادامه داد: حمایت از تولیدکننده، همکاری و هماهنگی و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی، اتخاذ نگاه و هدف مشترک برای توسعه تولید و فعال سازی ظرفیت‌ها و تسریع در امور مربوط به واحدهای تولیدی و تجاری، از جمله اهداف موردتوجه در برگزاری کارگروه‌ها، جلسات، کمیسیون‌ها و کمیته‌های اقتصادی در استان است.
ایزدی با تأکید بر اینکه ایجاد صنایع دانش‌بنیان، از اهمیت بسزایی در اهداف اصلی توسعه تولید و اشتغال برخوردار است، اضافه کرد: این صنایع با کارآفرینی، نوآوری و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، استفاده از فناوری‌های نوین مدیریتی و تربیت نیروی انسانی متخصص، نقش اساسی در برنامه‏‌های آینده و توسعه صنعتی و اقتصادی استان و کشور دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی