[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

استاندارد افراطی نشود، روزنامه شیراز نوین

 سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، ضمن تأکید بر لزوم همسویی استاندارد با سیاست‌های شورای برنامه ریزی و توسعه این استان بیان کرد: استاندارد دارای اهمیت است و باید موردتوجه واقع شود و این توجه کردن نباید به معنای افراطی گری و سختگیری‌های غیرمعمول باشد.
به گزارش ایرنا، محسن ربانی زاده روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل استاندارد فارس در شیراز تأکید کرد: بنابراین باید از سیاست‌های افراطی چشم پوشی کرد.
وی با اشاره به پیش بینی رشد هشت درصدی اقتصاد کشور در سال جاری گفت: برای تحقق این مهم نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم. کمتر از ۲۰هزار میلیارد تومان از حجم سرمایه‌گذاری‌های استانی مربوط به بخش دولتی است و بقیه مربوط به سرمایه‌گذاری و تولید بخش خصوصی است.
او ادامه داد: توسعه یک موضوع بخشی نیست و همانند یک زنجیره به هم پیوسته است و اگر یک حلقه ضعیف باشد یا ضعیف عمل کند، کل زنجیره ضعیف خواهد بود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: در برخی حوزه‌ها وجود نگاه افراطی به مقوله استاندارد باعث آسیب شده است و اگر خواهان حضور در بازارهای منطقه ای و بین المللی هستیم، باید ضمن رعایت تمام نکات، از نگاه اینچنینی خودداری کنیم.
ربانی زاده بر لزوم توجه به مقوله برندسازی نیز تأکید کرد و ادامه داد: به نظر می‌رسد که در این زمینه نیز آنگونه که باید کار نشده و باید با لحاظ کردن شاخص‌ها و استانداردهای موردتأیید، در این مسیر 
گام برداریم.
وی افزود: استاندارد جزو جدایی‌ناپذیر توسعه است و اگر به شاخصه‌های آن بی توجهی شود، امنیت غذایی و سلامت مردم دچار آسیب 
خواهد شد.
مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد نیز گفت: باید با بهره گیری از نیروی کار پرتلاش و انقلابی، زمینه تحقق اهداف و برنامه‌های دولت انقلابی سیزدهم فراهم شود.
هاشمی افزود: دولت مردمی سیزدهم باید زمینه ساز شکل گیری دولت اسلامی باشد و به این صورت است که می‌توان به سرعت به سمت تمدن نوین اسلامی گام برداشت.
سرپرست اداره کل استاندارد فارس هم گفت: ما در این مجموعه به دنبال مچ گیری و متهم کردن هیچ فرد و مجموعه ای نیستیم.
محمدمهدی رزمجو افزود: در راه تحقق اهداف این اداره کل، هیچ مجموعه ای مانند بخش خصوصی نمی‌تواند به ما کمک کند.
وی ادامه داد: رعایت استاندارد خط قرمز ماست و به هیچ وجه امنیت و سلامت مردم را فدای سایر مسائل نمی‌کنیم، اما برخی موارد را نیز می‌توان بدون عبور از خط قرمزها مدیریت کرد.
در این آیین محمدمهدی رزمجو به عنوان سرپرست اداره کل استاندارد فارس معرفی و از تلاش‌های مرتضی رهنما تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی