[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

درد ‌این قسمت از شانه را جدی بگیرید، روزنامه شیراز نوین

برخی افراد دردهای ناگهانی در شانه احساس می‌کنند اما برایشان اهمیتی ندارد. ‌این دردها خطرناک هستند و حتماً باید جدی بگیرید.
به گزارش نمناک، هر گونه درد غیر قابل انتظار و ناگهانی در بدن نیازمند پیگیری شما است. متخصصان اعلام کرده‌اند که احساس ناراحتی و درد ناگهانی در یک نقطه خاص از بدن با دیگر قسمت‌ها متفاوت است و باید جدی گرفته شود. یعنی اگر شما متوجه درد در ‌این ناحیه شدید، عموماً علت‌های پیش زمینه‌ای دارد که ممکن است به مشکلات جدی مربوط شود که شاید انتظارش را ندارید.
در حقیقت تشخیص علت درد ناگهانی در یک نقطه خاص، بسیار اهمیت دارد و حتی شاید گاهی اوقات باید با اورژانس هم تماس بگیرید. پس در ‌این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک ‌این درد را به شما معرفی می‌کنیم تا هرگز آن را نادیده نگیرید.
هرگز نباید درد در قسمت بالای شانه را نادیده بگیرید
طبق نظر متخصصان، درد‌های ناگهانی در قسمت شانه را نباید نادیده گرفت؛ مخصوصاً اگر علائم دیگری هم در بدن شما‌ ایجاد کرده باشد، علائمی ‌مثل درد شکم یا درد قفسه سینه. معمولاً علت ‌این دردها ‌این است که در جایی از بدن شما مشکلی وجود دارد که باعث‌ ایجاد ‌این درد شده است.
شرایط مختلفی می‌تواند باعث ‌ایجاد چنین دردهایی باشد که حتماً باید مورد بررسی قرار بگیرد. به عنوان مثال مشکلات لوزالمعده یا سنگ کلیه، مشکلات لگن، کیست تخمدان، مشکلات ریه یا حتی ذات الریه می‌تواند با‌ این علائم خودش را نشان دهد.
درد ناگهانی شانه سمت چپ نگران کننده است
درد بدون دلیل و ناگهانی در قسمت چپ شانه می‌تواند علامت حمله قلبی باشد. اگر به طور ناگهانی و بدون دلیل خاصی متوجه درد در قسمت چپ بدن شدید، بسیار مهم است که با اورژانس تماس بگیرید و شرایط خود را توضیح دهید، زیرا ممکن است نشان دهنده حمله قلبی، مشکلات رگ‌های خونی یا التهاب در اطراف قلب باشد. اگر مشکوک به حمله قلبی باشید، نباید وقت را تلف کنید که معمولاً در چنین حالتی درد و ناراحتی در قفسه سینه، بازو، قسمت چپ شانه، کمر، گردن، فک و شکم احساس می‌شود. 
علت شانه درد ممکن است ارتوپتیک باشد
یکی دیگر از علت‌‌هایی که شانه شما درد می‌گیرد، آسیب ارتوپدی است که باعث ‌ایجاد ‌این نوع درد می‌شود. معمولاً علت آن استفاده و حرکت زیاد در قسمت شانه است. شانه بیشترین میزان حرکت را در بدن دارد و اگر خیلی از آن استفاده کنید، ممکن است که با‌ این درد مواجه شوید. درد شانه همچنین ممکن است به خاطر آرتروز، شکستگی استخوان، مشکلات مفصلی، پارگی ماهیچه‌ها یا پوزیشن غلط بدن اتفاق بیفتد که اگر درد بهبود پیدا نکرد، می‌توانید به ارتوپد هم مراجعه کنید.
چگونه درد خطرناک را از دردهای معمولی بشناسیم؟
اگر متوجه درد ناگهانی در قسمت شانه شدید که هیچ علت خاصی هم نداشت، احتمالاً اتفاق جدیدی افتاده است. باید سریعاً مشکل را ارزیابی کنید که‌ شاید یک مشکل زمینه‌‌ای باعث ‌ایجاد چنین وضعیتی شده باشد. بهترین فرد برای تشخیص جدی بودن یا نبودن درد، پزشک است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی