[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

کمبود آرد در فارس شایعه است، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، کمبود آرد در این استان را شایعه خواند و گفت: هیچگونه کمبودی در زمینه تأمین آرد در فارس وجود ندارد و بر اساس آمارها میزان موجودی این کالا بیش از نیاز استان است. به گزارش ایسنا، محسن ربانی‌زاده گفت: بیش از سه هفته از اجرای طرح مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه‌ها گذشته و مسائل و مشکلات مرتبط با این طرح احصا شده و در حال برطرف شدن است. 
او ادامه داد: این طرح ٩٠ درصد از مردم جامعه را مشمول دریافت یارانه خواهد کرد و جاماندگان نیز می‌توانند بدون در نظر گرفتن زمان محدود در این طرح ثبت نام یا نسبت به دهک بندی خود اعتراض کنند. ربانی‌زاده عنوان کرد: فرایند بررسی شکایات در این طرح اندکی زمان بر خواهد بود؛ از این رو تمام افرادی که تا فروردین ماه ١۴٠١ یارانه دریافت کرده‌اند، می‌توانند نسبت به ارائه اعتراض خود اقدام کرده تا رسیدگی در تیم حوزه انجام شود. لازم به ذکر است فارس پیشنهاد بررسی شکایات را به صورت استانی مطرح کرده است. به گفته او، تاکنون به بیش از یک‌میلیون و ۵٠٠هزار نفر یارانه پرداخت شده و به علت پویایی این سامانه، روند اضافه شدن افراد به این طرح در حال انجام است. با این حال تمام جامعه فارغ از اینکه در چه دهکی قرار بگیرند، از یارانه نان و دارو بهره‌مند خواهند شد. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس خاطرنشان کرد: با توجه به به تعادل رسیدن بازار در عرضه و تقاضا، شاهد این هستیم که میزان تخلفات در این حوزه کاهش چشمگیری داشته و گران‌فروشی در استان انجام نشده است. تاکنون بالغ بر ۳۵هزار بازدید در سطح واحدهای صنفی فارس نیز انجام و برای ۳۲هزار نفر پرونده تشکیل شده است. ربانی‌زاده در خصوص شایعه کمبود آرد در فارس نیز گفت: هیچگونه کمبود آرد در فارس وجود ندارد و بر اساس آمارهایی که وجود دارد، بیشتر از میزان استان، آرد موجود است؛ به گونه ای که روزانه ۴۸هزار تن در استان فارس توزیع شده که ۴۰هزار تن تنها مصرف نانوایی‌ها بوده و در میان آنان توزیع شده است. 
به گفته این مقام مسئول، تاکنون بیش از یک‌هزار و ۳۳۵ نانوایی از مجموع سه‌هزار و ٣٩٧ نانوایی موجود در استان به دستگاه کارتخوان برای طرح هدفمندسازی مجهز شده‌اند. ربانی‌زاده تأکید کرد: در این طرح گندم از مزرعه تا سفره مردم رهگیری و رصد خواهد شد. مردم دغدغه‌ای برای سهمیه بندی نداشته باشند و این طرح به گونه ای است که نیاز مصرف کننده نهادی را برطرف کرده ولی از اتلاف آرد جلوگیری به 
عمل می‌آورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی