[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

توسعه زیرساخت‌ به محرومیت‌زدایی می‌انجامد، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه چهار شیراز از توسعه و بهسازی زیرساخت‌های شهری با هدف محرومیت زدایی، ایجاد ارزش افزوده و افزایش نشاط شهروندان خبر داد. به گزارش روابط عمومی منطقه 4 شهرداری شیراز، حسام الدین اسدزاده با تشریح برخی از پروژه‌های در دست اجرا خاطرنشان کرد: سرانه فضای سبز در این محدوده از شیراز از وضعیت مطلوبی برخوردار است و برای نگهداری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود نیازمند به‌کارگیری نیروی انسانی توانمند و سرمایه‌گذاری هستیم.
وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های شهری به محرومیت‌زدایی و ایجاد ارزش افزوده برای شهروندان می‌انجامد، اظهار داشت: مرمت و بهسازی بوستان‌های سطح منطقه با اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال و با هدف استفاده بهتر شهروندان از امکانات موجود، رفع نازیبایی‌های بصری و در نهایت ایجاد محیطی بهتر و مطلوب‌تر برای شهروندان در حال انجام است. شهردار منطقه چهار در ادامه با تشریح برخی از پروژه‌های منطقه 4 شهرداری شیراز که در راستای توسعه و نگهداری از فضای سبز و بهسازی بوستان‌ها صورت می‌گیرد، اظهار داشت: بوستان‌های خلیلی، معلم و باغ جنت در دست بهسازی قرار دارند. همچنین پیست اسکیتی در بوستان معلم به منظور تشویق جوانان به فعالیت‌های ورزشی و پرهیز از آسیب‌های اجتماعی احداث شده و مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد. 
پروژه‌های مناسب‌سازی معابر برای معلولان و سالمندان 
شهردار منطقه 4 شیراز در بخش دیگری از سخنانش گفت: به‌موازات طرح‌های عمرانی و توسعه فضای سبز که از آنها یاد شد، پروژه بهسازی و رفع اختلاف ارتفاع معابر نیز در دستور کار قرار دارد.
وی هدف از این پروژه‌ها را تسهیل در رفت و آمد شهروندان، مناسب‌سازی معابر جهت تردد سالمندان و معلولان یاد کرد و افزود: این پروژه‌های شهری با اعتباری بالغ بر ۱۳میلیارد ریال در محورهای سراج، پاسارگاد، نهضت، سفیر و سایر مسیرهای که نیاز به بهسازی داشتند، در حال اجراست.
مقابله با خشک‌سالی با طرح‌های دوستدار محیط‌زیست 
وی یکی از رسالت‌های مهم مدیریت شهری را توسعه زیرساخت‌ها و مدیریت منابع اعلام کرد و افزود: اجرای مخازن بتنی و بلوکی دفنی آب از دیگر پروژه‌های مهم در سطح شهرداری منطقه 4 است که این پروژه‌ها با توجه به بحران‌های خشک‌سالی و اهمیت جلوگیری از هدررفت آب نقش ارزنده‌ای در مدیریت منابع دارد.
شهردار منطقه 4 اجرای مخازن بتنی و بلوکی دفنی آب را از طرح‌های مهم و تأثیرگذار برای آبیاری فضای سبز معرفی کرد و افزود: چهار مخزن در سطح منطقه با احجام ۱۵۰ تا ۳۰۰ مترمکعب در دست احداث است و این پروژه‌های دوستدار محیط زیست در پارک ایرانی و پل امام حسن(ع) احداث شده و در مجموعه باغ جنت، خیابان کمیل و سطح منطقه در برنامه اجرا قرار دارد. به گفته این مقام مسئول، اعتبار این پروژه‌ها که نقش مهمی در مدیریت مصرف آب دارند، بیش از 20میلیارد ریال در بخش ابنیه و ۱۰میلیارد ریال در بخش تأسیسات است و در سال جاری با اخذ پیمانکار ادامه خواهد یافت.
مناسب‌سازی سرویس‌های بهداشتی
اسدزاده در ادامه رفاه شهروندان و ایجاد زیرساخت‌های شهری را یکی از رسالت‌های مدیریت شهری برشمرد و اظهار داشت: عملیات اجرایی تعمیر، بهسازی، رفع مشکلات سیستم فاضلابی و تعویض سرویس‌های بهداشتی در بوستان‌های شقایق، کودک و صاحب‌الامر(عج) و ایرانی با اعتبار ۲۵میلیارد ریال در دست انجام است و در سایر بوستان‌های منطقه نیز در دستور کار قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی