[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

طرح استحکام‌بخشی هتل آسمان باید به‌طور کامل اجرا شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس با بیان اینکه طرح استحکام بخشی هتل آسمان شیراز به تأیید و تصویب سازمان نظام مهندسی استان و شهرداری به عنوان مراجع صدور پروانه نرسیده و دارای نواقص است، خواستار اجرای کامل مقاوم‌سازی پروژه هتل شد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، امیرحسین جمشیدی سه‌شنبه در جلسه «بررسی ساختمان‌های ناایمن و پرخطر» استان با محوریت بررسی هتل آسمان شیراز با اشاره به دستور وزیر کشور و استاندار فارس برای بررسی ساختمان‌های ناایمن اظهار کرد: ساختمان‌های پرخطر استان از نظر ایمنی سازه ای و اطفای حریق پس از شناسایی مورد بررسی قرار می‌گیرند.
مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس افزود: بعد از آتش‌سوزی هتل نیمه‌ساخته آسمان شیراز، با توجه به تغییر فرم در طبقات زیرین سازه احداث شده، کمیته فنی بحران تشکیل شد که پس از بررسی‌های میدانی این پروژه قابل نگهداری با شرط «استحکام بخشی» تشخیص داده شد.
جمشیدی با بیان اینکه تهیه طرح استحکام بخشی و تعیین مشاور ذی‌صلاح توسط صاحب پروژه باید انجام می‌شد، اظهار کرد: طرح استحکام بخشی به تأیید و تصویب سازمان نظام مهندسی استان و شهرداری شیراز به عنوان مراجع صدور پروانه نرسیده و همچنین قسمتی از اقدامات استحکام بخشی در طبقات فوقانی انجام 
نشده است. وی نگاه سازمان‌های مهندسی و دستگاه‌های متولی ساختمان سازی گره گشایی و هم افزایی دانست و از مالک پروژه هتل آسمان خواست تا نقشه‌ها و طرح مقاوم سازی به دفتر فنی استانداری، شهرداری شیراز و سازمان نظام مهندسی برای بررسی تحویل داده شود.
مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس از تشکیل کارگروه تخصصی بررسی فنی و ایمنی پروژه هتل آسمان شیراز با حضور متخصصان و کارشناسان حوزه ایمنی و عمرانی خبر داد.
در این جلسه مدیران و کارشناسان فنی و معماری شهرداری شیراز، سازمان نظام مهندسی استان و مشاوران مهندسی پروژه مشکلات و ایرادات ایمنی و فنی هتل آسمان را پس از آتش سوزی سال ۱۳۹۸ تشریح کردند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی