[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

متخصص‌ها به روستا می‌روند ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی فارس، حضور پزشکان متخصص در نقاط روستایی و صعب العبور استان را موردتوجه قرار داد و بیان داشت: با استفاده از صندوق مسئولیت اجتماعی، حضور پژشکان متخصص در شهرستان‌ها و مناطق محروم تقویت خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در آیین گرامیداشت روز استاد و آموزش و در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: اساتید نقش مهمی در پرورش نیروهای جوان و آینده دار کشور دارند. 
دکتر ایمانیه با بیان اینکه اداره استان فارس به شکل علمی همواره مدنظر بوده است، بر هم افزایی هرچه بیشتر بین دانشگاه‌های سطح استان و استفاده از ظرفیت‌ها، تجهیزات و... تأکید کرد.
نماینده عالی دولت در فارس از حمایت استانداری و مجموعه ادارات دولتی از تولیدات دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد و اظهار داشت: از پژوهش‌هایی که در راستای رفع مشکلات جامعه باشد، حمایت خواهیم کرد. 
استاندار فارس با اشاره به احداث شهرک دارویی ۳۰۰ هکتاری در کنار آزادراه شیراز به اصفهان، خواستار همکاری اساتید دانشگاه در این زمینه شد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید محصولات سلامت محور و دارو با واگذاری تسهیلات بانکی حمایت خواهند شد.
دکتر ایمانیه حمایت خود را از هرگونه فعالیت تولیدی نوآورانه و دانش‌بنیان اساتید دانشگاه‌ها اعلام کرد و گفت: سعی خواهیم کرد در استان فارس یک درصد کل بودجه‌ها به پژوهش‌های کاربردی حلال مشکلات مردم اختصاص یابد. نماینده عالی دولت در فارس ضمن تشکر از زحمات اساتید و کارکنان مجموعه علوم پزشکی استان افزود: طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت، ۲۵ درصد از تأمین سلامت مردم برعهده مجموعه وزارت بهداشت و ۷۵ درصد آن برعهده مردم و دیگر سازمان‌ها می‌باشد. وی تصریح کرد: ۷۵ درصد مرگ و میر در استان به بیماری‌های غیرواگیردار مانند دیابت، قلب و عروق، حوادث و سوانح و فشارخون اختصاص دارد؛ بنابراین در راستای کاهش مرگ و میر و حفظ سلامتی مردم، تمامی سازمان‌ها و ادارات باید با مجموعه سلامت استان همکاری داشته باشند تا به الگویی مناسب در کشور تبدیل شود. این مقام عالی استان فارس، ساخت و تجهیز بیمارستان در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را موردتوجه قرار داد و گفت: در حوزه سلامت و درمان هموطنان و همچنین ساخت بیمارستان، تحول جدی پس از دوران انقلاب اسلامی شکل 
گرفته است.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه اخیراً جنوب و شرق شهر شیراز در ساخت بیمارستان موردتوجه قرار گرفته است، اظهار کرد: بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) میانرود شیراز در حال تجهیز کارگاه بوده و بیمارستان محمد رسول الله(ص) نیز به زودی تجهیز کارگاه خواهد شد.
استاندار فارس حضور پزشکان متخصص در نقاط روستایی و صعب‌العبور استان را موردتوجه قرار داد و بیان داشت: با استفاده از صندوق مسئولیت اجتماعی، حضور پزشکان متخصص در شهرستان‌ها و مناطق محروم تقویت خواهد شد.
گفتنی است استفاده از ظرفیت طرح جهش ملی مسکن برای اساتید و کارکنان بدون خانه دانشگاه‌ها، ظرفیت‌ها و چالش‌های حوزه سلامت و درمان در استان و آموزش، از دیگر موضوعات مطرح شده توسط استاندار فارس بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی