[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

هنر اشاعه‌دهنده فرهنگ اصیل ایرانی‌اسلامی است ، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت دهه کرامت و بزرگداشت حضرت احمد بن موسی(ع) از اثر فاخر استاد مسعود نجابتی با موضوع حضرت شاهچراغ(ع) رونمایی شد.
این اثر گرافیکی به سفارش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تولید شده و با حضور رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، دبیر مجمع طراحان انقلاب اسلامی فارس بیت و استاد محمد روح‌الامین گرافیست برجسته کشوری در افتتاحیه کارگاه تخصصی تولید پوستر «چراغ شهر» رونمایی شد.
در رونمایی از این اثر ارزشمند، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به سومین حرم اهل بیت(ع) بودن شیراز گفت: در ایام بزرگداشت ولی‌نعمت ما شیرازی‌ها حضرت شاهچراغ(ع)، لازم است که اهتمام جدی به شناساندن و معرفی شخصیت حضرت وجود داشته باشد؛ چراکه مقام امین ولایت لقبی بزرگ و قابل تعظیم و تکریم است که نباید بیش از این 
مغفول بماند. 
وی همچنین با یادآوری اهمیت هنر در اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی افزود: ویژگی‌های شخصیتی حضرت شاهچراغ(ع) و تأثیرات جدی این حضرت بر فرهنگ و تاریخ شیراز و ایران، شایسته تولید و انتشار آثار ارزشمند ملی و بین‌المللی است. مشفقیان ضمن تشکر از اساتید و هنرمندان شرکت‌کننده در کارگاه چراغ شهر اضافه کرد: این کارگاه می‌تواند مبدأ خوبی برای این حرکت مبارک و تولید آثار فاخر و تأثیرگذار و یک حرکت ادامه‌دار در تولید آثار ملی و بین‌المللی در سال‌های آتی نیز باشد.  گفتنی است یک نسخه از این اثر به آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) اهدا شد. لازم به ذکر است این کارگاه با حضور ۳۵ نفر از هنرمندان تجسمی کشور برگزار شد و آثار تولیدی این کارگاه در مناسبت‌های بزرگداشت و شهادت حضرت شاهچراغ(ع) در گالری‌ و تبلیغات شهری استفاده خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی