[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

طرح هادی بازنگری شود ، روزنامه شیراز نوین

در دیدار معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با استاندار فارس، دکتر ایمانیه بر تسریع در تهیه یا بازنگری طرح هادی روستا‌های استان، مخصوصاً در حاشیه شهرهای بزرگ تأکید کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس دیدار کرد.
در این دیدار که با بررسی وضعیت روستا‌های استان آغاز شد، دکتر ایمانیه با بیان اینکه مهاجرت روستاییان باعث ایجاد حاشیه نشینی در اطراف شهرها می‌شود، گفت: اشتغال و مسکن مهم ترین مسائل روستا‌هاست که باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ۱۰۰۰ روستا دچار مشکل آب آشامیدنی هستند، اظهار کرد: طی چند گام با همکاری بسیج سازندگی و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه و آبفای استان مشکل آب آشامیدنی روستا‌های استان برطرف می‌شود.
نمانیده عالی دولت در فارس با اشاره به تهیه و بازنگری «طرح هادی» روستاهای استان، بیان داشت: تسریع و بازنگری کارشناسی شده طرح هادی روستایی اطراف شهر‌های بزرگ حیاتی است. دکتر ایمانیه تأکید کرد: باید بازنگری طرح هادی روستاهای استان فارس با همکاری بسیج سازندگی حتی المقدور ظرف مدت یک سال تمام شود. 
وی بر «جلوگیری از گسترش بدون محاسبه روستا‌های اطراف شهر‌های بزرگ» تأکید کرد و آن را عامل عدم تمرکز بر ارائه خدمات مناسب زیرساختی دانست و گفت: جلوگیری از این رشد، نیازمند همکاری بیش از پیش تمامی دستگاه‌های اجرایی علی‌الخصوص شهرداری و دهیاری‌هاست. 
استاندار فارس، با بیان اینکه تفاهم نامه بین دهیاری‌ها و بنیاد مسکن برای واگذاری فنی و تخصصی مجوز ساخت مسکن را از جمله اقدام مؤثر در روستا‌ها برشمرد و گفت: برای نظارت مستمر بر رعایت قوانین نیازمند افراد کارشناس هستیم؛ بنابراین باید زمینه لازم برای حضور این افراد فراهم شود. 
نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه یکی از راه‌های مهاجرت معکوس روستاییان را بهبود وضعیت معابر روستا‌ها و راه‌های روستایی دانست و خواستار توجه بیشتر بنیاد مسکن در این حوزه شد.
دکتر ایمانیه با بیان اینکه یکی از پنج دغدغه اصلی استان حاشیه‌نشینی است، بر سامان‌دهی هرچه سریع‌تر روستاهای حریم شهر شیراز 
تأکید کرد.
استفاده مناسب از سهمیه قیر استان، واگذاری مناسب مجوز از سوی دهیاری‌ها، جلوگیری از زمین خواری در روستا از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی