[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

قهرمانان کشوری حاضر در مجموعه ورزشی پارسه شیراز: عملکرد مجموعه ورزشی پارسه قابل تحسین است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، یک رویداد بزرگ حرفه‌ای در باشگاه پرورش اندام و بدن‌سازی پارسه شیراز برگزار شد.
مدیر مجموعه ورزشی پارسه شیراز ضمن اعلام ‌این مطلب افزود: ما از سه قهرمان شناخته شده کشور یعنی آقایان محراب فاطمی ‌و رحمت‌الله بشیری و خانم سارا مصطفی‌نژاد دعوت کردیم و دوست داشتیم با حضور‌ این عزیزان، تبادل اطلاعاتی با اعضای باشگاه و ورزشکاران انجام شود. 
افشار توکلیان افزود: هدف ما، آشنایی بچه‌ها با لایف استایل ورزشکاران بزرگ ‌این رشته بود. آن‌ها سؤالات خود را پرسیدند و با قهرمانان درباره نحوه تمرینات، تغذیه، مکمل‌ها و به طور کلی نوع زندگی حرفه‌ای آن‌ها صحبت کردند. مشکلاتی که در ‌این راه وجود دارد و حتی مضرات استفاده از دخانیات یا مصرف استروئیدها در ‌این برنامه بازگو شد.
وی گفت: ما معمولاً هر سه ماه یک بار، یک برنامه‌ اینچنینی را برگزار می‌کنیم تا جو خشکی که شاید بین  باشگاه و ورزشکاران به وجود می‌آید را از بین ببریم. به‌نظر من ‌این تفاوت عمده باشگاه ما با سایر باشگاه‌هاست و به خاطر برندمان ‌این کار را انجام می‌دهیم.
توکلیان ادامه داد: به گفته قهرمانانی که در‌ این برنامه حضور داشتند، مجموعه ورزشی پارسه از لحاظ تجهیزات، جو و آن ارتباطی که بین بچه‌های ورزشکار، پرسنل و مربیان وجود دارد، سطح بسیار خوبی داشته و همه را تشویق به ورزش  کردن می‌کند. تفاوت‌های ما با سایر اماکن ورزشی باعث می‌شود که برند ما روز به روز قوی‌تر شود و سعی می‌کنیم ‌این کار تداوم داشته باشد.
محراب فاطمی ‌یکی از شخصیت‌های محبوب و مطرح رشته پرورش اندام و به ویژه پاورلیفتینگ، مهمان ویژه ‌این برنامه بود که با استقبال پرشور علاقه‌مندان مواجه شد. وی در گفت‌وگو با شیراز نوین، از برگزاری چنین برنامه‌ای در شیراز ابراز خرسندی کرد و گفت: شیراز از قدیم ورزشکاران قدرتی بسیار خوبی داشته و از ‌این نظر در کشور سرآمد است. خود من نیز اولین بار در سال 77 رشته پاورلیفتینگ را در شیراز و با همراهی دوستانم آقایان روانشاد، استخری و قهرمانیان آغاز کردم و خاطرات بسیار قشنگی از شیراز و ورزشکاران خوبش دارم.
نایب رئیس کمیته قوی‌ترین مردان ‌ایران افزود: باید از آقای توکلیان تشکر کنم که میزبانی بسیار خوبی داشتند و در راه ‌این رشته که پتانسیل بالایی در شهر شیراز داشتند، زحمت می‌کشند. دوست دارم باز هم به ‌این شهر بیایم چون مهد قوی‌ترین مردان و قهرمانان است.
فاطمی ‌درباره احتمال بازگشت مسابقه محبوب قوی‌ترین مردان ‌ایران به تلویزیون گفت: ‌این مسابقه چندسال به علت بروز برخی حواشی برگزار نشد ولی حالا در تلاش هستیم که با حمایت صداوسیما و البته جذب اسپانسرهای خوب، دوباره شاهد برگزاری ‌این رقابت و پخش آن از تلویزیون باشیم.
سارا مصطفی نژاد یکی دیگر از قهرمانانی بود که در ‌این برنامه حضور داشت. وی نیز سطح کیفی ‌این رویداد را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: من با باشگاه‌های بزرگی در سطح کشور و به خصوص مناطق مختلف تهران کار کرده‌ام اما کمتر مدیری را دیده‌ام که ‌اینچنین برای مجموعه‌های خود وقت بگذارد. فکر می‌کنم آقای توکلیان قصد دارد که پرسنل و ورزشکاران همه جوره بتوانند استفاده لازم را از عضویت در باشگاه ببرند و ‌این بسیار قابل تحسین است، ضمن ‌اینکه در بازدیدی که از دو مجموعه پارسه داشتیم، وضعیت کاملاً رضایتبخش و در حد استاندارد بود.
وی درباره فعالیت حرفه‌ای خود گفت: من 20 سال است که در رشته بدن‌سازی فعالیت دارم و تا آستانه حضور در رقابت‌های مسترالمپیا نیز پیش رفتم اما متأسفانه نشد. حالا هم شرایط سختی برای حضور در چنین رقابت‌هایی دارم.
مصطفی‌نژاد افزود: متأسفانه مسابقات رشته بدن‌سازی در کشور ما برای دختران ممنوع است و حتی در المپیک نیز به دلیل ‌اینکه ورزشکاران ‌این رشته از داروهای استروییدی استفاده می‌کنند، امکان حضور رشته بدن‌سازی وجود ندارد؛ اما امیدوارم ورزشکاران و به خصوص دختران در ‌این رشته حضور داشته باشند و با انجام تمرینات و تغذیه سالم، وضعیت سلامتی خود را بهبود بخشند.
رحمت‌الله بشیری دیگر مهمان نامی ‌این برنامه بود. وی اصالتاً مرودشتی است اما ساکن تهران. بشیری قهرمان مسابقات ددلیفت پاورلیفتینگ سال 2015 در کشور روسیه است.
وی برگزاری چنین برنامه‌ای را در جهت افزایش دانش فنی علاقه‌مندان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از ‌این برنامه شد و خود من انتظار چنین استقبال پرشوری را نداشتم، ضمن ‌اینکه در بازدیدی که از مجموعه‌های ورزشی پارسه داشتیم، امکانات را در حد بالاترین باشگاه‌های کشور دیدم و از ‌این بابت باید از دست اندرکاران مجموعه تشکر کرد.
بشیری در ادامه نسبت به افزایش سرسام آور هزینه‌های ‌این رشته در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: با توجه به‌ اینکه هزینه‌ها به خصوص در بحث تغذیه بسیار زیاد شده، کار علاقه‌مندان ‌این رشته بسیار سخت است. 
وی گفت: تا شش ماه شاید با هزینه‌ای بین 20 تا 30 میلیون تومان در ماه، می‌شد بدن‌سازی را در سطح حرفه‌ای انجام داد اما حالا ‌این رقم به حدود 50 تا 60 میلیون تومان رسیده که تأمین آن حتی برای ما که در‌ این رشته مربیگری می‌کنیم و درآمدمان از‌ این راه است، سخت شده. حتی وضعیت برای زندگی معمولی سخت شده، چه برسد  به ورزشکار حرفه‌ای که روزی 6-7 وعده غذایی  دارد و در هر وعده باید حدود 250 گرم گوشت، مرغ یا ماهی سالمون استفاده کند و یا برای صبحانه ده عدد سفیده تخم مرغ. مکمل‌های غذایی هم که زمانی 200 هزارتومان بود حالا به دو و نیم میلیون رسیده و تأمین آن حتی برای آن‌ها که وضعیت مالی خوبی دارند نیز دشوار است. امیدواریم‌ این مشکلات به مرور حل شود تا مردم راحت‌تر بتوانند به سمت‌ این ورزش بیایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی