[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

احیای تالاب‌ها با مشارکت‌های مردمی، روزنامه شیراز نوین

مراسم گرامیداشت هفته محیط زیست در سومین روز از این هفته، با شعار «دریا، تالاب و حقابه‌ها» مزین شده بود و با مشارکت پایگاه پژوهش و اطلاع رسانی تالاب بین المللی پریشان، انجمن میراث پریشان و با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس و هیئت همراه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس ضمن تقدیر از تلاش‌های انجمن میراث پریشان کازرون به منظور احیای دریاچه پریشان، گفت: امیدواریم با همکاری انجمن‌های محیط زیستی و مردمی، جوامع محلی و مطالعات علمی و پژوهشی متخصصان امر بتوانیم شاهد احیای این تالاب عظیم و بین المللی باشیم.
عطا پورشیرزاد پس از بازدید از پایگاه پژوهش و اطلاع‌رسانی تالاب بین المللی پریشان گفت: دستگاه دولتی حفاظت محیط زیست تنها یک نهاد هماهنگ‌کننده و نظارتی است و به هیچ وجه خود را از مردم و بدنه سازمان‌های مردم نهاد جدا نمی‌داند.
پورشیرزاد با شنیدن گزارش محمدجواد سیاح پور دبیر انجمن میراث پریشان از عملکرد یک ساله این انجمن در حوزه مسائل تالاب، خاطرنشان کرد: اداره کل همراهی و حمایت کامل خود را از هر تشکل دیگری نیز که در همین سطح از حرفه ای‌گری، برنامه‌ریزی و اجرا داشته باشد، اعلام می‌کند. پایان بخش این مراسم رونمایی از رساله دکتری گل آفرین زارع فعال محیط زیستی و رئیس اداره پژوهش و فناوری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس که با موضوع «ارائه مدیریت یکپارچه تالاب‌ها با توجه به آسیب‌های سیستم‌های اکولوژیکی و اجتماعی» و در حوزه تالاب بین المللی پریشان انجام شده است، بود که با حضور عطا پورشیرزاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس، محمدجواد سیاح پور، دبیر انجمن میراث پریشان، غریب فاضل نیا، رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون و کامران رضایی مدیر مطالعات انتقال آب از سد نرگسی به تالاب پریشان و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران از وی تقدیر به عمل آمد.
بازدید از نمایشگاه عکس خاطرات پریشان و امضای تفاهم نامه فی‌مابین اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و انجمن میراث پریشان نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی