[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

تأمین اجتماعی، فهرست بیمه پیمانکاران دولتی را بپذیرد، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی فارس گفت: سازمان تأمین اجتماعی استان فهرست بیمه پیمانکاران طلبکار از کارفرمایان دولتی را بپذیرد.
به گزارش دریافتی شیراز نوین، علیرضا قدرتی، دیروز شنبه در جلسه بررسی مشکلات شرکت‌های پیمانکاری در حوزه تأمین اجتماعی افزود: هم اینک تأمین اجتماعی از پذیرش لیست بیمه پیمانکاران بدهکاری که صورت وضعیت را از کارفرما دریافت نکرده‌اند خودداری می‌کند و این در حالی است که در برخی استان‌ها چنانچه پیمانکار از کارفرما طلبکار هم باشد، لیست بیمه پذیرفته می‌شود.
وی ادامه داد: این مطالبه و خواسته فعالان بخش خصوصی است و قطعاً آن را در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح و پیگیری خواهیم کرد.
او اظهار داشت: انتظار فعالان بخش خصوصی این است که سازمان تأمین اجتماعی استان آنجا که قانون اجازه همکاری بیشتر با فعالان بخش خصوصی را داده همراهی بیشتری داشته باشد و مانند دیگر استان‌ها عمل کند.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس افزود: همچنین زمانی که تاریخ قرارداد به اتمام می‌رسد، شعب تأمین اجتماعی پذیرش لیست بیمه را منوط به نامه کارفرما مبنی بر تمدید قرارداد می‌کنند که با توجه به این که غالباً در پایان پروژه بین پیمانکار و کارفرما اختلافاتی پیش می‌آید، حق کارگر تضییع می‌شود.
قدرتی بیان کرد: در این زمینه نیز انتظار داریم که دریافت لیست بیمه از سوی سازمان منوط به نامه تمدید قرارداد نباشد و با نامه خود شرکت لیست بیمه کارگران پذیرفته شود چرا که پیمانکار در زمان مفاصا حساب موظف به ارائه نامه تأیید توسط کارفرما است.
او ادامه داد: پرداخت حق بیمه مستقیم از سوی واگذارنده و حذف پیمانکار، تفاوت زیاد حق بیمه ساختمان‌های تجاری و مسکونی، صدور مفاصا حساب با وجود بدهی پیمانکار و دریافت لیست بیمه در صورت اتمام قرارداد و تمدید پروژه به جای نامه اعلام تمدید قرارداد کارفرما توسط سازمان تأمین اجتماعی از دیگر مواردی است که در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح خواهیم کرد.
وی، ضمن تأکید بر لزوم آگاهی کارفرمایان از قوانین تأمین اجتماعی گفت: ما در اتاق بازرگانی فارس برگزاری دوره‌های آموزشی آشنایی پیمانکاران با تکالیف قانونی در این حوزه را در دستور کار داریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی