[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

خوابگاه متأهلان تمدید می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تشکیل کمیته تخصصی حمایت از خانواده و جوان‌سازی جمعیت در این معاونت و برنامه‌ریزی گسترده برای گسترش فرزندآوری و جوان‌سازی جمعیت خبر داد و شرایط اعطا و تمدید زمان خوابگاه‌های دانشجویی به دانشجویان متأهل و دارای فرزند را تشریح کرد.
دکتر محمدحسین انباردار دیروز شنبه با بیان اینکه با تشکیل کمیته تخصصی حمایت از خانواده و جوان‌سازی جمعیت، برنامه‌ریزی‌های کارشناسی شده با حفظ انعطاف‌پذیری در دستور کار خود قرار گرفته است، ادامه داد: این برنامه‌ریزی‌ها بر اساس واقعیت‌های موجود در جامعه و در سه بخش کوتاه، میان مدت و بلند مدت طراحی شده و در حین اجرا نیز قابلیت پایش، بهبود و اصلاح را دارند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آمارهای رسمی، بیش از ۱۱ درصد جمعیت کشور را افراد سالمند تشکیل می‌دهند که با پیش‌بینی‌های معتبر در صورت عدم رسیدگی به این شرایط، تا کمتر از ۳۰ سال آینده، جمعیت کشور به بیش از ۳۰ درصد افراد سالمند می‌رسد.
دکتر انباردار با اشاره به آسیب‌های پیری جمعیت اعلام کرد: این معضل می‌تواند به عدم پویایی علمی ‌و پژوهشی کشور، اُفت شدید درآمد ناخالص ملی، نزول شدید و یا منفی شدن نرخ رشد جمعیت، از بین رفتن نیروی کار و فشار شدید بر بنیان‌ها و نهادهای حمایتی مالی و درمانی کشور منجر شود.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد:تمامی ‌اقدامات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در خصوص حمایت از خانواده و جوان‌سازی جمعیت، فعالیت‌های فرهنگی و ارائه بسته‌های آموزشی و تشویقی بوده و تلاش می‌شود تا جامعه  به ویژه جوانان کشور که نقش اصلی را در این زمینه ایفا می‌کنند، نسبت به موضوع جوان‌سازی جمعیت، تصمیم جدی و درست بگیرند.
او ارائه این بسته‌های آموزشی را شامل آموزش‌های پیش از ازدواج، حین و پس از ازدواج و نیز آموزش‌های ویژه فرزندپروری عنوان کرد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه افزود: این برنامه‌ریزی‌ها برای تمامی ‌دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی ‌دانشگاه بوده و تلاش شده تا در صورت تشکیل خانواده و یا فرزندآوری توسط هر کدام از این گروه‌ها، بسته‌های مناسب حمایتی و تشویقی اثرگذار به آنان ارائه شود.
دکتر انباردار گفت: بر اساس مصوبات کمیته تخصصی حمایت از خانواده و جوان‌سازی جمعیت، دانشجویانی که در دوره سکونت در خوابگاه، صاحب اولین فرزند خود شوند، مدت سکونت آنان در خوابگاه برای یک دوره یک ساله تمدید شده و در صورت تولد دومین فرزند نیز این دوره به مدت ۱۸ ماه دیگر تمدید می‌شود.
او ادامه داد: خانواده‌های دانشجویی که فرزند سوم آنان در خوابگاه متولد شود و نیز دانشجویانی که در همین شرایط صاحب فرزند دو یا چند قلو شوند، همچنین دانشجویانی که پیش از حضور در خوابگاه صاحب ۳ و یا بیش از این تعداد فرزند باشند، مدت سکونت قانونی آنان در خوابگاه دانشجویی متأهلین تا پایان مدت تحصیل، تمدید می‌شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، توضیح داد: بر اساس مصوبات این کمیته تخصصی، اولویت واگذاری خوابگاه با مادران باردار دانشجو بوده و نیز اولویت واگذاری خوابگاه متأهلین علوی، با توجه به موقعیت ویژه این مکان دانشجویی، به دانشجویان دارای فرزند یا فرزندان زیر ۶ سال و یا دانشجویان دارای بیماری خاص با تأیید پزشک معتمد دانشگاه است.
او ادامه داد: به زودی با مشارکت سایر معاونت‌های دانشگاه، بسته‌های حمایتی، رفاهی، آموزشی و تشویقی بیشتری در این زمینه اعلام می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی