[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

کباب کوبیده مرغ، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده‌سازی: 20 دقیقه
 زمان پخت: 30 دقیقه
 
 مواد لازم برای 8 نفر
مرغ چرخ شده: 1 کیلو
پیاز: 2 عدد
زعفران دم کرده غلیظ: یک چهارم لیوان
آرد سوخاری: مقدار لازم 
کره: مقدار لازم
نمک و فلفل: مقدار لازم

کباب کوبیده از غذاهای محبوب ایرانی است که معمولاً با گوشت چرخ‌کرده گوسفندی یا ‌ترکیب گوشت گوسفند و گوساله تهیه می‌شود. اما گوشت گوسفندی چربی نسبتاً زیادی دارد و البته این باعث خوشمزه‌تر شدن کباب کوبیده می‌شود. اما کسانی که رژیم دارند یا به هر دلیلی می‌خواهند چربی کمتری مصرف کنند می‌توانند کوبیده را با مرغ چرخ‌کرده هم تهیه کنند و آن را در کنار پلوی تهیه شده با روغن زیتون سرو کنند. البته برای تهیه چلو کباب کوبیده مرغ حتماً نیازی نیست رژیم داشته باشید. اگر دنبال تنوع هستید هم کوبیده مرغ می‌تواند به کمک شما بیاید.
 طرز تهیه
مرغ را 2 بار چرخ کنید و داخل فریزر قرار دهید تا یخ بزند (یخ زدن باعث بهتر شدن بافت کوبیده می‌شود ). پس از یخ زدن، مرغ چرخ شده را از فریزر خارج کنید و کناری قرار دهید تا یخ مرغ باز شود (آب اضافی مرغ را دور بریزید).
پیازها را ریز رنده کنید و آب پیاز را بگیرید. پیاز رنده شده آب گرفته را با مرغ چرخ شده، نمک و فلفل مخلوط کنید ، خوب ورز دهید تا مایه کباب یکدست و منسجم شود. سپس مایه کباب را 4 - 2 ساعت داخل یخچال استراحت دهید، پس از استراحت اگر مایه کباب شل بود می‌توانید 1 قاشق غذاخوری آرد سوخاری به آن اضافه کنید تا بتوانید با دست به مایه کباب شکل دهید.کباب‌ها را به سیخ بکشید و با قلم‌مو زعفران دم کرده را روی کباب‌ها بزنید. سپس روی حرارت ملایم ذغال قرار دهید و آرام باد بزنید تا کباب خودش را بگیرد (در زمان کباب شدن مقداری کره را با قلم‌مو روی کباب مرغ بزنید تا کباب خشک نشود و لذیذتر باشد) سپس کباب کوبیده مرغ را همراه با برنج زعفرانی، گوجه کبابی، پیاز و جعفری سرو کنید.
می‌توانید به جای ذغال کباب را داخل فر تهیه کنید. فر را با بیشترین درجه حرارت روشن کنید، ته سینی فر را کمی ‌چرب کنید و کباب‌ها را روی سینی قرار دهید، هر 5 دقیقه کباب‌ها را پشت و رو کنید تا زمانی که کباب کوبیده مرغ آماده سرو شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی