[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

جشنواره گل و ثبت پنجمین پیروزی صعود مقتدرانه و زودهنگام ارژن به مرحله بعد، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
تیم محبوب شیراز پس از مدتی دوری از عرصه فوتسال، حالا کارش را از سطح سوم کشور استارت زده و به سرعت در حال نزدیک شدن به رده‌های بالاتر است.
ارژنی‌ها که روزگاری یقه تیم‌های متمول و درجه یک کشور را می‌گرفتند، حالا با تعدادی جوان بومی ‌و از صفر شروع کرده‌اند تا کاملاً فوتبالی و بدون حرف و حدیث، به لیگ برسند و سپس برای بازگشت به بالاترین سطح فوتسال کشور تلاش کنند.
در هفته هفتم مسابقات لیگ دسته دوم فوتسال کشور، عصر جمعه بیستم خردادماه، تیم فوتسال ارژن شیراز میزبان تیم شاهین ماهشهر بود. 
در این مسابقه با توجه به اینکه ارژن در هفته‌های پیشین از پانزده امتیاز ممکن سیزده امتیاز را به دست آورده و مقتدرانه صدر جدول را از آن خود کرده بود، با استرس بسیار کم‌تری نسبت به تیم شش امتیازی شاهین ماهشهر روانه میدان شد.
‎سوت آغاز این بازی رأس ساعت ۱۶ در سالن ابوالفتحی توسط  داورهای بندرعباسی به صدا درآمد. بازیکنان ارژن شیراز در ده دقیقه ابتدایی، کنترل توپ و میدان را تماماً از آن خود کرده و توانستند با ضربه شروع مجدد از روی نقطه کرنر با یک حرکت  تمرین شده، به یک گل زیبا توسط حسن ‌هاشمی ‌دست یابند.
 در ادامه بازیکنان ارژن کمی ‌عقب نشسته و مالکیت توپ را تا حدودی به حریف واگذار کردند که همین امر سبب شد تا پس از دقایقی، دروازه نماینده شیراز باز شده و مسابقه به تساوی کشیده شود.
در ادامه بازیکنان جوان شیرازی مجدداً به خود آمده تا آن که حسن ‌هاشمی ‌بازیکن پرتلاش و خوش فکر ارژن موفق شد دوبار پیاپی با کمک سایر بازیکنان، توپ را روانه دروازه حریف کرده و موفق به ثبت هتریک به نام خود شود. بدین ترتیب بازی در نیمه اول با حساب سه بر یک به سود نماینده شیراز به اتمام رسید.
‎از نکات حائز اهمیت نیمه اول این بازی می‌توان به تاکتیک‌های کار شده ارژن بر روی ضربات شروع مجدد اشاره کرد که منجر به ثمر رسیدن دو گل از سه گل آن‌ها به زیبایی هر چه تمام‌تر شد.
‎نیمه مربیان پس از استراحت بازیکنان و شنیدن نکات کلیدی از جانب کادر فنی و مربیان، پس از ۱۵ دقیقه از سر گرفته شد. در این نیمه برنده مطلق و بی چون و چرا را می‌توان بازیکنان جوان، با استعداد و خوش اخلاق ارژن شیراز عنوان کرد؛ چرا که آن‌ها با ارائه یک بازی مالکانه، زیبا و درخور نام شیراز نشان دادند جایگاه تیم ارژن مثل سالیان پیشین فراتر از لیگ دسته دوم کشور است.
مشخص بود که کادر و مربیان زحمتکش این تیم در این نُه ماهی که درگیر بازیکن سازی و کشف استعداد در داخل استان بوده‌اند، الحق والانصاف بسیار درخور تحسین کار کرده‌اند و باید به آن‌ها دست مریزاد گفت. 
در ادامه اتفاقات نیمه دوم می‌بایست به دو گل دیگر ارژنی‌ها که یکی توسط محسن عرب سعدی بازیکن جنگنده ارژن روی یک حرکت ترکیبی کار شده و دیگری با ضربه سر پیمان امیری تنومند وارد دروازه حریف شد، اشاره کرد.
 این بازی در انتها با نتیجه پنج بر یک به سود میزبان به اتمام رسید تا ارژن علاوه بر دستیابی به پنجمین برد خود در دور اول گروهی مسابقات، با ۱۶ امتیاز و به عنوان تیم اول گروه، سه هفته قبل از اتمام بازی‌های دور اول گروهی با اقتدار به مرحله بعدی صعود کند.
بازیکنان ارژن شیراز در این مسابقات متشکل از پیمان امیری، ایمان بذرافشان، حسن هاشمی، محمدحسین باصری، محمدرضا انصاری، مهدی صالحی، محسن عرب سعدی، احسان قاسم نژادیان، علی رضا نعمتی، رسول میرزایی، علی وزیری، حسین روستا، علی زارع، امید جوکار، علی جمالی، رضا جهانگیری، علی اخلاقی و سعید غریبی هستند که زیر نظر کادرفنی و مدیریتی این تیم متشکل از سعید و نعیم خبازیان پور، حسن رنجبر، محمود رنجبر، حمید شجاع، مصطفی تمدن، مرتضی سرخ گلی و محمود سهیلی پرتلاش به کار خود ادامه می‌دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی