[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

راه معلولین ناهموار است ، روزنامه شیراز نوین

 استاندار فارس گفت: تمام دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که از اعتبارات و بودجه دولتی استفاده می‌کنند، موظف‌اند که قانون استخدام سه درصد معلولان را به عنوان نیروی رسمی، شرکتی یا قراردادی رعایت کنند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس، محمدهادی ایمانیه، یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی (حوزه بهزیستی و اجتماعی) استان در شیراز افزود: تمام دستگاه‌ها موظف‌اند این مصوبه را اجرا کنند و از معلولان هم انتظار داریم که این موضوع را به عنوان یک مطالبه پیگیری کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز بر اجرای دقیق آن نظارت 
خواهد داشت.
وی در خصوص سامان‌دهی حمل و نقل معلولان نیز گفت: با همکاری شهرداری و بهزیستی، از این پس معلولان می‌توانند از طریق تلفن ۱۳۳ از ون‌های ویژه استفاده کنند.
او ادامه داد: بر این اساس، در صورت رزرو ون توسط معلولان، ظرف مدت ۱۵ دقیقه خودرو درخواستی در محل حاضر می‌شود و در صورت عدم رزرو از قبل پس از یک ساعت در محل حاضر می‌شود.
استاندار فارس گفت: این ون‌های مناسب سازی شده از ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه به معلولان خدمات ارائه می‌دهند.
ایمانیه افزود: همچنین شهرداری‌های استان ۶ ماه فرصت دارند که نسبت به مناسب سازی معابر اقدام کنند و دستگاه‌ها و سازمان‌ها نیز بر اساس نظر و خواست بهزیستی این مناسب سازی را در مجموعه خود انجام دهند.
سرپرست اداره کل بهزیستی فارس هم گفت: مناسب سازی امکانات شهری برای استفاده معلولان یک ضرورت و الزام قانونی است و این مطالبات از طرق قانونی پشتیبانی می‌شود.
محمدرضا هوشیار افزود: به استناد قانون حمایت از حقوق معلولان، تمامی دستگاه‌های اجرایی ملزم به انجام مصوبات ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی هستند.
وی ادامه داد: هم اینک افزون بر ۱۳۸هزار فرد دارای معلولیت در بهزیستی فارس تحت پوشش هستند و بهزیستی به عنوان دبیر ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان، وظیفه نظارت و مطالبه‌گری حقوق معلولان را برعهده دارد.
او بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز در زمینه مناسب سازی ورودی ساختمان‌ها، سطح شیب‌دار، بالابر و آسانسور و همچنین وضعیت سرویس‌های بهداشتی ارزیابی می‌شوند.
در این جلسه بحث سامان‌دهی وضعیت مناسب سازی معابر شهری، مشروط کردن صدور مجوز احداث و بهره‌برداری مجتمع‌های رفاهی بین جاده‌ای و پایانه‌های مسافربری به رعایت ضوابط و مقررات مناسب‌سازی، همکاری و تولید برنامه‌های آموزشی و آگاه سازی مرتبط با مناسب سازی به تصویب رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی