[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

آغاز عملیات حج ، روزنامه شیراز نوین

یک مسئول: 1150 حاجی از فارس عازم سرزمین وحی می‌شوند 
آغاز عملیات حج 
یوسفی: یک‌هزار و ۱۹۲ نفر از فارس به سرزمین وحی اعزام می‌شوند

مسئول امور کارگزاران و بازرسی حج و زیارت استان فارس اعلام کرد: اعزام مشتاقان زیارت خانه خدا از استان فارس در سال جاری از ۲۹ خرداد ماه آغاز خواهد شد و امسال هزار و ۱۹۲ نفر، در قالب ۱۱ کاروان به همراه ۴۲ نفر عوامل اجرایی عازم سرزمین وحی خواهند شد.
رضا یوسفی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: اعزام مشتاقان زیارت خانه خدا از استان فارس از ۲۹ خردادماه آغاز خواهد شد و ۱۱ کاروان طی سه روز از فرودگاه شهید آیت الله دستغیب عازم جده می‌شوند.
مسئول امور کارگزاران و بازرسی مدیریت حج و زیارت استان فارس ادامه داد: از مجموع ۱۱ کاروان، ۹ کاروان متعلق به استان فارس و دو کاروان مربوط به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان است.
یوسفی اضافه کرد: اعضای دو کاروان از مجموع ۹ کاروانی که از استان فارس اعزام می‌شوند، اهل سنت و مابقی شیعه هستند. وی با بیان اینکه هزار و ۱۵۰ زائر از استان فارس اعزام می‌شوند، گفت: ۴۲ نفر عوامل اجرایی نیز زائران را در این سفر همراهی می‌کنند و در مجموع هزار و ۱۹۲ نفر از استان فارس عازم سرزمین وحی خواهند شد. یوسفی گفت: این اعزام‌ها در قالب پنج پرواز صورت می‌گیرد که شروع پروازها از ۲۹ خردادماه ساعت ۲۲:۱۵ خواهد بود. تاریخ برگشت هنوز مشخص نیست اما بر اساس عرفی که وجود دارد، زائران به مدت یک ماه در سرزمین وحی اقامت دارند.
وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایط اعلام شده از سوی کشور عربستان، زائران زیر ۶۵ سال اعزام شده‌اند. کهن‌سال‌ترین فرد مشتاق زیارت خانه خدا حدود ۶۵ سال سن دارد و جوان‌ترین آنها هم یک کودک ۷ساله است. این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به اینکه شرایط جامعه به گونه‌ای است که باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنیم، از مشتاقان زیارت خانه خدا خواسته شده که به صورت گروهی و کاروانی وارد فرودگاه شوند و از آوردن همراه و بدرقه‌کننده خودداری نمایند. 
جانشین مدیر سازمان حج و زیارت در عملیات‌ پروازها توصیه کرد: از مشتاقان زیارت خانه خدا درخواست شده تابع برنامه‌های جمعی کاروان باشند تا مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی