[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

کار گل‌محمدی در اروپا به دادگاه ورزشی ختم می‌شد، روزنامه شیراز نوین

کارشناس فوتبال با اشاره به اتفاقات رخ داده در بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر، عملکرد و رفتار مربیان دو تیم پایتخت را مورد بررسی قرار داد.
امیر حاج‌رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در نقد لیگ فصل گذشته فوتبال اظهار داشت: واقعیت این است که به طور کلی لیگ ایران را نگاه نکردم و برش‌ها و صحنه‌های حساس در تلفن همراهم می‌آمد و آن‌ها را رصد می‌کردم. علاوه بر آنچه در زمین مسابقه اتفاق افتاد و دیدگاه‌های مختلف که بیشترش بوی غیراخلاقی می‌داد همه را دنبال کردم و با جریانات فوتبال ایران بیگانه نبودم. کیفیت مسابقات را در سطح خوبی ندیدم و اینکه همواره تأکید می‌شود یک لیگ باید مولد باشد و بازیکن، مربی، داور و مدیر خوب تولید کند. من که چیز چشمگیری ندیدم اما اگر آمارها باشد طبعاً می‌شود بهتر اظهار نظر کرد.
هیچ خبر خوشی از این فوتبال به گوش نمی‌رسد
وی ادامه داد: طبیعتاً چند نفر درخشیدند و به عنوان چهره جوان‌تر، بازی‌های خوبی انجام دادند اما این خیلی حاصل کمی‌ است و ظرفیت فوتبال ایران بالاتر از این مسائل هست. هرج و مرجی در فوتبال ایران حاکم است که با یکی دو تا استثنا که آن‌ها را معاف کنیم کلیت فوتبال ما درگیر بی‌نظمی ‌و بی‌انضباطی است. در رأس آن خود فدراسیون فوتبال است که هیچ نظم و انضباط و خبر خوشی از آن به گوش نمی‌رسد. تنها اینکه طرفداران یک تیم بعد از 9 سال جشن پیروزی گرفتند و صرفاً مسابقاتی برگزار شد. کلاً می‌توانم بگویم برای فوتبال ایران گامی ‌از جهت لیگ برتر به جلو برداشته نشد، حالا مسائل غیراخلاقی هم که بماند و مثنوی هفتاد من کاغذ است.
خیلی از اسامی ‌فوتبال برای من ناشناخته‌اند؛ غیرمسلح به جام‌جهانی می‌رویم
حاج‌رضایی با اشاره به مشکلات فوتبال ایران تأکید کرد: اکثریت کسانی که فوتبال را اداره می‌کنند، چه در فدراسیون و چه باشگاه‌ها، جز موارد استثنا اصلاً با روح فوتبال آشنا نیستند و درکی نسبت به فوتبال ندارند. خیلی از این اسامی ‌برای من ناشناخته هستند. حالا ممکن است جای دیگر مفید باشند ولی قطعاً در فوتبال مفید نبودند و عملکردشان فساد مالی فراوانی را نشان داد. براساس آنچه روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت می‌دیدیم چه حیف و میل‌هایی می‌شود. از همین فدراسیون 11 ماهه عزیزی‌خادم آماری بیرون آمد که نشان داد که هم خودش و هم کسانی که او آورده چه پاداش‌هایی دریافت کردند و حالا هم که توانستیم به جام‌جهانی برسیم شرایط خوبی نیست.
وی افزود: قصد مقایسه ندارم برای اینکه از این فوتبال هیچ توقعی ندارم. اینکه بگوییم تیم‌های آسیایی با چه حریفانی بازی می‌کنند و حریفان ما همه مشغولند ولی ما به دلایل مختلف که بخشی هم به فدراسیون ربطی ندارد و مسائل خارج از ورزش است که تیم‌ها خیلی تمایل ندارند با ما بازی کنند؛ تدارک خوبی نداشته‌ایم. این طور آماده شدن برای بزرگترین رویداد چهار ساله جهان، اصلاً آماده شدن نیست و غیرمسلح به این مسابقات پا می‌گذاریم.
در کشور صاحب فوتبال مربی 5 روز تیمش را ترک می‌کرد او را دادگاهی می‌کردند
حاج‌رضایی تأکید کرد: پرسپولیس در زمینه فنی مشکلات زیادی داشت، ما از چیزی هم که بیرون اتفاق افتاد بی‌خبریم. گل‌محمدی مرتب شاکی بود و کمتر از امید حرف می‌زد. چند باری هم تمرینات این تیم را تعطیل کرد. چون به یحیی علاقه دارم این انتقادات را برای آینده‌اش‌مطرح می‌کنم که شما چگونه 4-5 روز می‌روی؟ اگر این اتفاق در یک کشور صاحب فوتبال رخ می‌داد این مربی را به دادگاه ورزشی می‌کشاندند. مگر می‌شود در فوتبال حرفه‌ای 5 روز تمرین را ترک کرد و بعد با وساطت برگشت. این یک عامل بزرگ روانی بود که به هواداران پرسپولیس فشار زیادی آورد. به هرحال این تیم با فاصله 5 امتیاز در نهایت نایب قهرمان ایران شد.
مجیدی فکر نکند هر وقت تیم نداشت می‌تواند برگردد
حاج‌رضایی در مورد جدایی فرهاد مجیدی از استقلال گفت: پیشکسوتان استقلال از این مسئله شاکی شدند و معتقد بودند او چند بار این کار را انجام داده است. حالا یک نمونه یادم می‌آید که یک بار چهارگوشه زمین را بوسید و گفت دخترم بیمار است و با این تیم خداحافظی کرد اما بعد رفت به قطر و آنجا در یک باشگاه بازی کرد. فوتبال ما به جهتی کشیده شده که کاملاً پول محور است و بقیه چیزها تحت الشعاع این قضیه قرار می‌گیرد. رفتن مجیدی را غیراخلاقی نمی‌دانم چون وقتی به باشگاه خارجی برود هم از نظر مالی نفع بیشتری خواهد برد و هم تجربه بیشتری کسب می‌کند ولی این طور نباشد که فکر کند هر وقت که استقلال را ترک می‌کند حالا اگر باشگاهی نداشت استقلال هست، این تصور خوبی نیست. هرچند در آن مقطع که از استقلال رفت کارش را غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی می‌دانستم که تیمش را رها کرد و رفت ولی الان که این موفقیت را به دست آورده و دارد از این موقعیت استفاده می‌کند این را زیاد قابل انتقاد نمی‌دانم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی