[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

شاهد نقش پررنگ زنان در عرصه‌های مختلف هستیم، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه در برخی از کشورهای جهان زنان حتی از حق رأی مسلم محروم هستند، گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که به برکت انقلاب اسلامی اگر زنان قدر و منزلت خود را بدانند، افزون بر نقش مؤثر در خانواده، امکان حضور در عرصه‌های مختلف مدیریتی نیز دارند.
به گزارش ایرنا، دکتر اسماعیل محبی‌پور یکشنبه شب در مراسم بزرگداشت روز دختر و جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) در نی‌ریز اظهار کرد: اگر می‌خواهیم جامعه‌مان به خیر و صلاح و آرامش برسد، باید مقام دختران را تکریم و به داشتن دخترانمان افتخار کنیم که با طلوع خورشید اسلام دیگر شاهد تبعیضاتی که در گذشته وجود داشت و تفاوتی که بین زن و مرد قائل می‌شدند، نیستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: زن اگر اعتماد به نفس داشته باشد و آموزه‌های اخلاقی، دینی و تربیتی صحیح را مدنظر قرار دهد، می‌تواند به مقام بزرگ فرشته‌خویی برسد.
معاون استاندار فارس اظهار کرد: متأسفانه امروز صداهایی از برخی از حنجره‌ها برای ناامیدی زنان در جامعه بلند می‌شود که اهدافی از جمله ایجاد مشکل در آموزه‌های دینی و از بین بردن قدرت مولد انرژی در جامعه را 
دنبال می‌کنند.
وی گفت: متأسفانه برخی قصد دارند زنانی را که می‌توانند با روحیه بخشی به همسر و تربیت نسل‌های آینده موفقیت جامعه را تضمین کنند، در معرض آسیب‌های مختلف قرار دهند؛ هرچند با وجود تمام این مقاصد شوم ما شاهد نقش پررنگ زنان و دختران در عرصه‌های مختلف هستیم.
محبی‌پور عنوان کرد: امروز در شهرستان نی‌ریز نجابت زنان همراه با تدین و اعتماد به نفسشان کاملاً تجلی پیدا کرده است و قطعاً وضعیت همه بانوان در این شهرستان به همین‌گونه است. 
وی ادامه داد: بدون تردید ارتباط نزدیک با خانواده‌ها و زنان خانواده برای ترویج فرهنگ اسلام ناب مهم‌ترین مأموریت دانش‌پژوهان در بیت‌الاحزان به شمار می‌رود که این امر تربیت، شادی و نشاط، پیشرفت و خیر دنیا و آخرت را به دنبال دارد. در حقیقت با بها دادن به مقام زن بیش از پیش می‌توانیم این امر مهم را به تظاهر بکشانیم و در مسیر تربیت نسل‌های آینده موفق باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی