[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

رئیس پلیس آگاهی استان فارس: عتیقه‌فروش کلاهبردار بازداشت شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس آگاهی استان فارس گفت: ۲ نفر که با شگرد دروغین کشف عتیقه‌جات و ارسال پیامک جعلی اقدام به کلاهبرداری کرده بودند، در شیراز شناسایی و 
دستگیر شدند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، سرهنگ کاووس حبیبی دیروز دوشنبه در این باره گفت: در پی تماس تعدادی از شهروندان با اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مبنی بر اینکه فردی خود را «گل محمد افغانی» معرفی کرده و با آنها تماس گرفته و بیان داشته مقداری مجسمه عتیقه مربوط به دوره هخامنشی در زمان حفر چاه در یکی از استان‌های هم‌جوار پیدا کرده و حاضر به فروش آن در قبال دریافت دلار یا سکه می‌باشد، بررسی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.
وی افزود: در همین راستا برای پیشگیری از وقوع جرم کلاهبرداری پرونده‌ای با همین موضوع تشکیل شد و با توجه به حساسیت قضیه، کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام اقدامات فنی و پلیسی طی یک عملیات غافلگیرانه متهمان را شناسایی و آنان را در مخفیگاهشان در شیراز دستگیر کردند. 
رئیس پلیس آگاهی استان فارس تصریح کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های پلیسی به یک فقره کلاهبرداری با همین شیوه و شگرد از فردی در شهر شیراز اعتراف کرده و اظهار داشتند مبلغ ۱۴هزار و ۷۰۰ دلار از وی دریافت کرده‌اند.
حبیبی با بیان اینکه با انجام تحقیقات پلیسی فرد مال‌باخته به هویت معلوم شناسایی و پرونده قضایی تشکیل شد، گفت: هر دو متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و با قرار قانونی صادره روانه زندان شدند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: ارسال پیامک یا تماس تلفنی افراد ناشناس مبنی بر پیدا کردن عتیقه جات و سکه‌های قدیمی، طلا در کوزه‌های گلی دفن شده در خاک و... یکی از شگردهای کلاهبرداران است که بعضی از شهروندان به دلیل طمع و زیاده خواهی در دام اینگونه افراد می‌افتند؛ لذا لازم است نسبت به اینگونه موارد هوشیاری بیشتری داشته باشید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی