[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

ایست دولت به ارز ، روزنامه شیراز نوین

 رئیس سابق کانون صرافان از ایجاد تعادل در بازار ارز و کاهش قیمت‌ها با تصمیمات جدید بانک مرکزی خبر داد و گفت: در حوزه ارزی اختلاف قیمت ارز آرام آرام کاهش می‌یابد و صف در مقابل صرافی‌ها از بین می‌رود. به گزارش روز دوشنبه ایرنا، قیمت‌ها در بازار ارز در چند روز گذشته با تلاطم و رشد قیمت همراه شد؛ البته فعالان این بازار عنوان کردند که این افزایش به دلیل فضای روانی است و اتفاق خاصی رخ نداده است. کارشناسان همچنین پیش‌بینی کردند که با فروکش کردن این فضای روانی قیمت ارز روند کاهشی خواهد داشت.
«حمید لواسانی» رئیس سابق کانون صرافان درباره وضعیت بازار ارز پس از تصمیمات و ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی به صرافی‌های مجاز، گفت: شاه بیت مصوبه روز یکشنبه بانک مرکزی این است که اجازه می‌دهد صرافی‌ها بر مبنای نیاز روزانه، ارز از صادرکنندگان خریداری کند. وی تأکید کرد: اجرای مصوبه خرید ارز از صادرکنندگان با نرخ توافقی، باعث می‌شود که بازار به تعادل برسد.
رئیس سابق کانون صرافان تصریح کرد: در این لحظه با اجرای دستورالعمل بانک مرکزی عرضه بر تقاضا پیشی گرفته است.
وی تأکید کرد: در روزهای آینده قطعاً اگر حضور بازارساز با این مقررات خوبی که اتخاذ شده، بیشتر شود، نیازی به عرضه و دخالت بازارساز و بانک مرکزی نیست.
لواسانی گفت: الان ما درصدد هستیم صف و تجمع در مقابل صرافی‌ها از بین برود و صف زمانی از بین می‌رود که بازار ارز چندنرخی نباشد.
این فعال بازار ارز افزود: هم اکنون در حوزه ارزی اختلاف قیمت‌ها آرام‌آرام کاهش می‌یابد و به سمتی می‌رویم که افراد بتوانند نیازهای روزمره خود در حوزه صرافی همچون حواله و اسکناس را تأمین کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی