[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

قرارگاه عفاف و حجاب ایجاد می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، جعفر طاهری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی، با بیان جایگاه رفیع عفاف و حجاب در قرآن و سنت معصومین(ع)، آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، همچنین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های کلی فرهنگی و فرهنگ و آداب ملی، هدف از تشکیل کارگروه عفاف و حجاب را پرورش فضایل اخلاقی و فراگیر شدن عفاف و رعایت حجاب شرعی و قانونی و کاهش بدحجابی در جامعه عنوان کرد.
طاهری مهم‌ترین راهبردهای قرارگاه عفاف و حجاب را مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حاکمیتی در حوزه عفاف و حجاب و به فعلیت رساندن ظرفیت‌های مغفول علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حقوقی در راستای ارتقای وضعیت عفاف و حجاب برشمرد.
سرپرست معاونت فرهنگی سیاسی و اجتماعی صیانت از حریم عمومی و گسترش امنیت اخلاقی و مقابله با تهدید‌ها و جنگ نرم دشمن از طریق فضای مجازی در حوزه عفاف و حجاب را در شرایط کنونی یک اولویت برشمرد و با اشاره به «دستورالعمل برنامه‌های ده‌گانه درون سازمانی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور»، خواهان نظارت مستمر مدیران بر رعایت عفاف و حجاب و ارزش‌ها و شئونات قانونی در حوزه عملکردی، اصلاح آیین‌نامه‌ها، شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های جاری دستگاه‌ها با هدف تحکیم فرهنگ عفاف و حجاب و پیشگیری از بروز بدحجابی شد. معاون سرپرست معاونت برنامه سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز با بیان اینکه برنامه‌های چهارشنبه‌های طلایی با مسئولیت مستقیم حوزه اجتماعی سپاه فجر استان و با همکاری دفتر امور بانوان فرمانداری شیراز به زودی در سطح شهرستان برگزار خواهد شد، رمز موفقیت این طرح را اجرای فراگیر، مستمر و عادلانه آن عنوان کرد. طاهری با بیان اینکه قرارگاه عفاف و حجاب شهرستان، تصمیم‌گیری و اقدام برای بهبود وضعیت عفاف و حجاب در سطح نهادها و ادارات دولتی و غیردولتی، اماکن عمومی نظیر اماکن گردشگری، مراکز خرید، درمانگاه‌ها، بوستان‌ها، باشگاه‌های ورزشی و معابر و خیابان‌ها را در دستور کار خود دارد، از پایش مستمر عملکرد دستگاه‌ها و ارزیابی مدیران، در دبیرخانه این قرارگاه مستقر در فرمانداری شیراز خبر داد.
جعفر طاهری آگاهی بخشی به کارکنان در خصوص مزایا و پیامدهای فردی و اجتماعی عفاف و حجاب و مناسب سازی محیط کار بانوان برای تأمین امنیت اخلاقی و آسایش آنان را مهم‌ترین وظیفه دستگاه‌های اجرایی شهرستان برشمرد. 
وی همچنین آگاهی بخشی همگانی و فرهنگ سازی عمومی را یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت این طرح برشمرد و از اختصاص ۱۰ درصد از تابلوهای تبلیغاتی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به موضوع سبک زندگی با تأکید بر موضوع عفاف و حجاب خبر داد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و ایجاد و بازنگری شاخص‌های پوشش و حجاب اسلامی کارکنان در محیط‌های اداری را در دستور کار اعضای شورای اداری شهرستان قرار داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی