[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

رفع موانع و مشکلات ورزش فارس با کمک دستگاه‌های نظارتی، روزنامه شیراز نوین

دکتر صفرپور در نشست شورای معاونین اداره کل ورزش و جوانان با رئیس سازمان بازرسی فارس گفت: ورزش و جوانان استان فارس در راستای انجام وظایف ذاتی خود همواره چالش‌هایی پیش رو دارد که با خرد جمعی و کمک دستگاه‌های نظارتی می‌توان این چالش‌ها را ساماندهی و به فرصت تبدیل کرد.
به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، دکتر حیدر صفرپور مدیر کل در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان بازرسی با شورای معاونین در محل اداره کل ورزش و جوانان استان فارس برگزار گردید با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در راستای وظایف خود وارد چالش‌هایی می‌شوند که از اراده سازمانی خارج می‌باشد، اظهار داشت: این چالش‌ها را قطعاً با کمک و در واقع قدرت اجرایی و نظارتی که مجموعه‌های نظارتی دارند به بهترین شکل ممکن می‌شود مدیریت کرد و پیش برد.
وی ادامه داد: مشخصاً در اداره کل ورزش چند جایگاه شاخص در مجموعه وجود دارد که در واقع اگر بخواهیم در بُعد کلان از اصطلاح نظارتی‌اش استفاده کنیم گلوگاه‌هایی وجود دارد که بعضی مواقع خالی از عیب و ایراد نیستند اما تلاشی که در عرصه اداره کل دارد صورت می‌گیرد برای به حداقل رساندن آن‌هاست.
مدیر کل ورزش و جوانان افزود: ماهیت این مجموعه‌ها و چالش‌ها به شکلی است که در انجام وظایف هم دستخوش این گونه چالش‌ها قرار می‌گیرند؛ طبیعتاً حوزه فنی عمرانی اداره کل یکی از این حوزه‌هایی است که در آن این چالش‌ها وجود داشته و طی مدت گذشته همکاران ما زحمات زیادی را کشیده‌اند که در این بخش ساماندهی شکل بگیرد که انصافاً اقدامات شایسته‌ای در این زمینه صورت گرفته است. اخیراً هم سعی ما بر این شد که پس از رصدی که از ابتدای حضور صورت گرفت در ابتدای سال ۱۴۰۱ شورای اعتبارات فنی در اداره کل ورزش و جوانان تشکیل گردید که بحث پروژه‌های عمرانی، نوع برگزاری مناقصات، تأمین اعتبارات و پرداخت اعتبارات از مواردی است که در این شورا بررسی و تصمیم گیری می‌شود، اما با ایجاد این شورا دستگاه‌ باز با چالش‌هایی روبه‌رو است که قطعاً با مشکلاتی روبه‌رو هستیم که با تدبیر همه دوستان مدیریت شد.
دکتر صفرپور در خصوص واگذاری اماکن ورزشی نیز بیان داشت: یکی از چالش‌های جدی روبه‌روی ما که خود ما را هم به چالش می‌کشاند و ما را هم در جایگاه پاسخگویی و هم در مقام مطالبه‌گری با آن موضوع روبه‌رو می‌سازد بحث واگذاری اماکن ورزشی است که تکلیف قانونی داریم در واگذاری اماکن ورزشی و از سوی دیگر این واگذاری می‌تواند فرصتی باشد برای ورزش و چالش بزرگی برای ما.
وی ادامه داد: مجموعه‌های ورزشی ما بعضاً با قیمت کارشناسی غیر واقعی واگذار می‌گردد، بهره‌برداری‌هایی که صورت می‌گیرد از سویی آسیب‌هایی به اماکن و مجموعه وارد می‌سازد و بعضاً به تعبیری در بعضی مواقع ویرانه‌هایی از اماکن تحویل ما می‌شود که باید در خصوص این مهم ساماندهی و تدابیری صورت پذیرد.
دکتر صفرپور با بیان اینکه یکی از موارد در مجموعه ورزش که محل سؤال واقع می‌شود بحث هیئت‌های ورزشی است، افزود: روند انتخابات هیئت‌ها که طبق دستورالعمل و ضوابط برای ادارات کل یک سری تکالیف تعریف شده که تمام تلاش ما بر انجام رعایت قوانین می‌باشد که منطبق با دستورالعمل‌ها این انتخابات انجام می‌گردد و آنچه که از ابتدای حضور در اداره کل ورزش و جوانان اعلام گردیده و در عمل ثابت شده مواضع ما موضوع حمایت از یک رشته ورزشی و حمایت از هیئت ورزشی است نه اشخاص. اشخاص زمانی برای ما اهمیت پیدا می‌کنند که برای ارتقاء آن رشته یا آن هیئت اقدام شاخصی را انجام دهند و لذا اداره کل نسبت به هیچ شخصی که برابر با آیین نامه‌ها و ضوابط قانونی صلاحیت حضور در مجامع را داشته باشد نظر خاص یا موضع‌گیری نخواهد داشت.
و از موارد دیگر نیز بحث سمن‌هاست که طبق بررسی‌های انجام شده مشکلات زیربنایی در خصوص آیین نامه‌ها و دستور العمل‌هاست که نیاز به بازبینی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی