[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

گردشگری زیرساخت‌ می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس گفت: برای جذب توریست و گردشگر و به طور کل برای تحول در حوزه گردشگری استان فارس، نیاز به زیرساخت‌ها و بناهای گردشگری جدید داریم.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهراب شرفی در جلسه کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: استان فارس جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری فراوانی دارد که اگر جاذبه‌های جدید گردشگری در کنار آنها قرار گیرد، وضعیت این صنعت در استان متحول خواهد شد.
وی افزود: نیاز است در کنار اماکن تاریخی و فرهنگی استان، جاذبه‌های جدید گردشگری برای شهر شیراز و سایر شهرستان‌ها طراحی و ایجاد شود که این مهم نیازمند خلاقیت در اجرای طرح و تخصیص 
بودجه است. شرفی با تأکید بر اینکه این مهم رونق سرمایه گذاری در استان و تحول در صنعت گردشگری را نیز به دنبال دارد، اظهار داشت: اگر ارگان‌های دولتی نمی‌توانند در این زمینه هزینه کرده و بودجه ای تخصیص دهند، باید فضا را برای حضور و فعالیت بخش خصوصی باز کنند؛ چراکه بخش خصوصی رسالتی برای پیشبرد کار متصور است، اما بخش دولتی رسالتی دیگر؛ بخش دولتی مأمور به وظیفه است ولی بخش خصوصی مأمور به نتیجه؛ بنابراین باور بخش خصوصی بر این است که با شعار و تأکید و اهتمام ورزیدن تئوری و جلسه‌های بدون خروجی به مقصد نخواهیم رسید. 
وی اضافه کرد: گردشگری یکی از مزیت‌های اصلی اقتصادی استان فارس است که می‌تواند رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی خوبی برای استان داشته باشد.
شرفی در خصوص ارائه طرح ایستگاه وب‌کیوسک‌ها و اپلیکیشن چندزبانه در این جلسه ادامه داد: تلاش‌های زیادی جهت تدوین این طرح صورت گرفته که با توجه به ابعاد کار این طرح بایستی در تمام ابعاد گردشگری از جمله باستانی، مذهبی، سلامت، خوراک و... به صورت مجزا تعریف و تکمیل گردد و پس از برآورد بودجه، 
عملیاتی شود.
وی با تأکید بر اینکه این طرح در صورت تکمیل در شورای عالی توسعه گردشگری و زیارت استان ارائه شود، عنوان داشت: امیدواریم با تعامل سازمان‌های ذی‌ربط طرح وب‌کیوسک‌ها و اپلیکیشن چندزبانه منتج به اجرایی شدن در استان شود. در ادامه این جلسه، بهادری پور سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی فارس نیز با اشاره به همسو شدن طرح با برنامه‌های در دست اقدام سازمان میراث، گفت: پیگیری تعیین مکان و اختصاص زمین و هماهنگی‌های لازم با شهرداری شیراز برای اجرایی کردن طرح ایستگاه وب‌کیوسک‌ها و اپلیکیشن چندزبانه را دنبال می‌کنیم. در این جلسه آقای نیری کارشناس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز طرح ایستگاه وب‌کیوسک‌ها و اپلیکیشن چندزبانه را ارائه کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی