[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

آزادراه اعتبار می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

معاون اجرایی رئیس جمهور اعلام کرد: آزادراه شیراز- اصفهان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های ملی در صورت تأمین اعتبار تا پایان امسال افتتاح خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، «سید صولت مرتضوی» در جریان سفر یک روزه خود به استان فارس، از طرح ۲۲۴ کیلومتری آزادراه شیراز- اصفهان به‌عنوان طولانی‌ترین طرح آزادراهی در حال اجرا بازدید کرد که با تکمیل و بهره‌برداری از آن، فاصله بین شیراز تا اصفهان حدود ۱۳۰ کیلومتر و زمان سفر نیز ۲ ساعت کاهش می‌یابد.
معاون اجرایی رئیس جمهور پس از بازدید از پروژه آزادراه شیراز- اصفهان در جمع خبرنگاران گفت که این آزادراه بالغ بر ۹۰ درصد پیشرفت داشته و در چندین جبهه کارگاه‌ها مشغول کار هستند و از همکاری بسیار خوب وزارتخانه‌های راه و دفاع به‌عنوان پیمانکار و شریک این پروژه قدردانی می‌کنیم.
وی اضافه کرد: امروز تأمین منابع مالی را مورد بررسی قرار دادیم و دوستان قول دادند که در صورت تأمین منابع، پروژه تا پایان سال به اتمام می‌رسد. 
مرتضوی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه هم در این زمینه قول مساعد داده و پیش‌بینی می‌شود این پروژه ان‌شاءالله تا پایان سال به سرانجام برسد، درباره رقم‌های تعیین شده برای اعتبار قطعه هفتم این پروژه توضیح داد که ۴۰ درصد آن برعهده وزارت دفاع، ۱۰ درصدش بر عهده صدرای شیراز و ۵۰ درصد دیگر آن برعهده دولت است که مجموع این رقم ۲هزار و ۳۰۰میلیارد تومان می‌شود.
گفتنی است، قطعه یک تا ششم طرح ملی آزادراه شیراز به اصفهان که ایزدخواست تا سه راهی تنگه خیاره را در بر می‌گیرد، بیش از ٩٣ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که فقط لایه نهایی روکش آسفالت آن باقی مانده است و در حال حاضر عملیات نیوجرسی و تأسیسات روشنایی روفوژ میانی (فاصله بین باندها) در حال اجراست.
قطعه یک این آزادراه به طول ۵٣.۴ کیلومتر، قطعه دوم آن ٣٠، قطعه سه ٢٣، قطعه چهارم آن ٣۵، قطعه پنج آن ٣۵ و قطعه ششم آن ٣۵ کیلومتر است و قطعه هفتم طرح که در غرب شهر شیراز به سمت شهرستان بیضا آغاز شده و بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته نیز، مسافتی بالغ بر ۱۲.۵ کیلومتر را در بر می‌گیرد. 
عملیات احداث این آزادراه در سال ۸۹ کلنگ زنی شد و با افتتاح آن که در صورت تأمین اعتبار تا بهار سال آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، مصرف سوخت به میزان ١٣۶میلیون لیتر در سال و تلفات جاده‌ای نیز تا ۵۵٠ نفر کاهش می‌یابد که این از مهم‌ترین مزایای طرح است. 
رئیس‌جمهور ۲۲ مهرماه سال ۱۴۰۰ به استان فارس سفر و در پایان هفتمین سفر استانی خود اعلام کرده بود که در این سفر، یکصد مصوبه با حدود ۶هزار میلیارد تومان اعتبار برای گره‌گشایی از مسائل استان فارس و شتاب بخشی به طرح‌های اولویت‌دار و پروژه‌های نیمه تمام این استان اختصاص یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی