[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

صنایع فراوری سنگ حمایت می‌خواهند ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به ایجاد 3 شهرک و ناحیه صنعتی در شهرستان نی ریز گفت: در حال حاضر با 236 سرمایه گذار در این شهرک‌های صنعتی قرارداد منعقد شده که از این تعداد 176 واحد با اشتغال 1900 نفر در مرحله فعالیت قرار دارند.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، سید مصطفی هاشمی بازدید از شهرک‌های صنعتی سنگ سردار شهید قاسم سلیمانی نی ریز، غدیرگه و ناحیه صنعتی ده فاضل نی ریز افزود: ظرفیت واگذاری زمین در شهرک صنعتی سنگ به مرحله پایانی رسیده و در ناحیه صنعتی ده فاضل نیز بخش زیادی از اراضی آن واگذار شده است؛ بنابراین امسال طرح توسعه ناحیه صنعتی ده فاضل و فعال سازی شهرک صنعتی غدیرگه در دستور کار قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: شهرک صنعتی سنگ دارای 186 هکتار مساحت و ناحیه صنعتی ده فاضل نیز 46 هکتار مساحت است که کار واگذاری در آنها در حال انجام است و در این دو شهرک صنعتی واحدهای تولیدی نیز مستقر شده اند و در حال پیگیری برای طرح‌های توسعه هستیم تا پاسخ‌گوی نیاز متقاضیان جدید باشد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه شهرک صنعتی غدیرگه (نی‌ریز1) نیز با 120 هکتار با مشکل کاهش رده زیست محیطی روبه‌روست، گفت: رده پایین زیست محیطی این شهرک صنعتی، باعث شده طیف محدودی از صنایع قابلیت استقرار داشته باشند و در این سال‌ها سرمایه گذاران موفق به سرمایه گذاری نشده اند که بنا داریم با همکاری با اداره محیط زیست رده بندی و با لحاظ شرایط زیست محیطی، زون‌هایی از این شهرک صنعتی را که قابلیت ارتقای رده بندی داشته باشند، اصلاح کنیم و در صورت رفع این مشکل، شاهد جذب سرمایه گذار و رونق این شهرک صنعتی خواهیم بود. هاشمی افزود: این شهرک صنعتی دارای مزیت‌هایی نظیر دارا بودن شبکه برق اختصاصی است که می‌تواند ظرفیت مناسبی را برای صنایعی نظیر مولد مقیاس کوچک برق یا انرژی‌های خورشیدی برای تبادل انرژی تولیدی فراهم کند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: متناسب با حضور متقاضیان، طرح‌های تکمیل زیرساختی در این شهرک صنعتی اجرا می‌شود تا شهرک صنعتی غدیرگه آماده جذب سرمایه گذار شود. هاشمی همچنین با اشاره به لزوم حمایت‌ها از صنایع فراوری سنگ در شهرک صنعتی سنگ سردار شهید قاسم سلیمانی نی ریز گفت: در قالب تورهای صنعتی و نمایشگاهی داخلی و خارجی و نیز خدمات حمایتی صنایع کوچک نظیر برگزاری دوره‌های آموزشی و صدور ضمانت نامه تا سقف 50میلیارد ریال توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از واحدها حمایت می‌شود. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در شهرک صنعتی سنگ نی ‌ریز، زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی مورد نیاز صنعتگران وجود دارد و با اجرای برنامه توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها این شهرک صنعتی در وضعیت مناسب زیرساختی قرار خواهد گرفت. وی همچنین از آمادگی این شرکت برای راه اندازی نواحی صنعتی در سایر نقاط مستعد شهرستان نی ریز خبر داد و گفت: به شرط تأمین آب و حفظ الزامات زیست محیطی نظیر رعایت فاصله تا اماکن جمعیتی و دامداری‌ها، آمادگی داریم مراحل امکان سنجی و ایجاد نواحی جدید صنعتی را انجام دهیم و در این زمینه در بخش‌های قطرویه و مشکان نیز مطالعات امکان سنجی انجام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی