[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

کنترل و کاهش درد آرتروز با ترفندهای غیر دارویی، روزنامه شیراز نوین

هوای سرد فصل زمستان باعث شدیدتر شدن درد آرتروز می‌شود اما راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید درد آرتروز در سرما را بدون دارو کاهش دهید.
به گزارش نمناک، درد مربوط به آرتروز ممکن است در شروع فصل زمستان بدتر شود و شرایط را برای شما سخت کند، در نتیجه باید یاد بگیرید که چگونه به بهترین شکل ممکن با آن کنار بیایید. آرتروز معمولاً در هوای سرد شدت پیدا می‌کند و در نتیجه باید مراقب باشید که لباس گرم بپوشید و راهکارهایی را در پیش بگیرید که دردتان را بهتر مدیریت کند. در این قسمت از نمناک این راهکار‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.
آب‌رسانی بدن
آب‌رسانی به بدن مهم‌ترین مرحله برای همه فصل‌ها است. آب‌رسانی و نوشیدن آب به اندازه کافی مشکلات را از بین می‌برد و باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی می‌شود و درد را در این ناحیه کنترل می‌کند. مصرف مایعات بیشتر حتی به شکل غذا مانند سوپ یا انواع آب میوه‌ها در کنار نوشیدن آب، می‌تواند به بهبود این شرایط کمک کند.
داشتن رژیم غذایی سالم
داشتن یک رژیم متعادل همراه با ویتامین‌ها و مواد معدنی کافی، شما را از اضافه وزن دور نگه می‌دارد، استرس و فشار زیاد و درد مفاصل ملتهب را کاهش خواهد داد. به دنبال مواد غذایی حاوی اسید چرب امگا 3 و ویتامین دی باشید که در مواد غذایی مثل ماهی سالمون، سویا، گردو و غیره به مقدار زیادی وجود دارد.
ورزش کردن داخل منزل
بعضی از افراد با ورزش کردن در بیرون از منزل مخصوصاً در ماه‌‌های سرد سال احساس راحتی ندارند‌؛ بنابراین بهتر است که داخل منزل ورزش کنید و سعی کنید که همیشه فعالیت بدنی داشته باشید. فعالیت بدنی به جلوگیری از سفت شدن مفصل‌ها می‌پردازد. پیاده‌روی هم می‌تواند یک گزینه مناسب برای مدیریت درد باشد.
مصرف ویتامین دی
تحقیقات نشان می‌دهد که کمبود ویتامین دی در بدن باعث ایجاد مشکلاتی مانند آرتروز و پوکی استخوان و غیره می‌شود؛ مخصوصاً در فصل زمستان که بدن به درد و التهاب حساس است، این مسئله بیشتر اتفاق می‌افتد،‌ بنابراین باید غذاهای حاوی ویتامین دی مانند تخم مرغ، قارچ و شیر مصرف کنید.
پوشیدن چند لایه لباس
پوشیدن چند لایه لباس و گرم نگه داشتن بدن یکی از مؤثرترین راه‌ها برای جلوگیری از درد در فصل زمستان است. باید مراقب نوسانات دما باشید، زیرا هوای خیلی سرد باعث افزایش درد مفصل می‌شود، بنابراین بیشتر در منزل بمانید یا اگر می‌خواهید به بیرون بروید، حتماً لباس زیادی بپوشید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی