[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

هفت صندلی و هزار مدعی، روزنامه شیراز نوین

با بررسی نیمکت‌ ۱۶ تیم لیگ برتری فوتبال مشخص می‌شود که وضعیت ۷ تیم نامشخص است و مدیران این باشگاه‌ها در تلاش برای انتخاب فرد مدنظرشان هستند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، قرار است فصل بیست‌و دوم لیگ برتر فوتبال مردادماه آغاز شود و 16 تیم لیگ برتری باید در این مدت کوتاه خود را آماده حضور در این ماراتن 30 هفته‌ای کنند. باشگاه‌ها از همین الان به دنبال برنامه‌‌ریزی برای حضور هر چه بهتر در لیگ پیش‌رو هستند. تعدادی از لیگ برتری‌ها با سعی بر حفظ ثبات تیمی‌ تقریباً تکلیف‌شان را برای فصل بعد مشخص کرده‌اند اما برخی دیگر به دنبال اعمال تغییرات اساسی هستند.
یکی از تغییرات مهمی که یک تیم می‌تواند بعد از پایان فصل داشته باشد، تغییر سرمربی‌ است. این در حالی است که ثبات فنی، یکی از عوامل پیشرفت تیمی در دراز مدت به حساب می‌آید ولی در فوتبال نتیجه‌گرای ایران نمی‌توان نمونه‌های زیادی از آن پیدا کرد. معمولاً در هر فصل به غیر از 5-4 تیم، دیگر باشگاه‌ها به طور میانگین 3-2 بار سرمربی‌شان را عوض می‌کنند. 
با این اوصاف، بررسی وضعیت نیمکت 16 تیمی که قرار است در فصل پیش‌رو به میدان بروند خالی از لطف نیست. به غیر از پرسپولیس، گل‌گهر، فولاد، مس رفسنجان، ذوب‌آهن، آلومینیوم، پیکان که تا این لحظه ادامه حضور سرمربیان‌شان قطعی شده است، سایر تیم‌‌‌ها وضعیت مشخصی ندارند.گفته می‌شود تیم‌های تازه لیگ برتری شده ملوان و مس کرمان نیز با مازیار زارع و فرزاد حسین‌خانی به کارشان ادامه می‌دهند.
آبی‌های پایتخت بعد از قطع نوار قهرمانی‌های پرسپولیس، از میان جشن و خوشحالی کارشان به بهت و بلاتکلیفی رسید. فرهاد مجیدی خیلی سریع چمدانش را به مقصد امارات بست و استقلال را برای چندمین بار تنها گذاشت تا تیم قهرمان خیلی زود با چیزی به اسم «نفس راحت» بیگانه شود. بعد از جدایی مجیدی نخستین گزینه مد نظر آجورلو و باشگاه استقلال شخصی نبود، جز جواد نکونام که با فولاد دو بار سهمیه آسیا و دو جام قهرمانی (حذفی و سوپرجام) به دست آورده است. نکونام اما در این مقطع با توجه به سختی کار در استقلال قهرمان و البته تعهدی که به فولاد داشت از حضور در تهران خودداری کرد تا استقلالی‌ها بعد از جدایی فرهاد، با چالش دیگری به نام نداشتن گزینه مناسب بعد از نکونام روبه‌رو شوند.
مدیران باشگاه استقلال با رضا عنایتی سرمربی فصل گذشته تیم هوادار مذاکراتی داشتند اما حضور مربی ایرانی روی نیمکت این تیم منتفی است. گفته می‌شود الکس نوری سرمربی پیشین هرتابرلین که در آلمان مربیگری کرده، شانس اول حضور در استقلال است هر چند این باشگاه گزینه‌های خارجی دیگری را هم مدنظر دارد.
سومین استعفای محرم نویدکیا به جدایی این مربی از تیم محبوبش ختم شد، آن هم در حالی که شاید کمتر هوادار سپاهانی این جدایی را پیش‌بینی می‌کرد؛ مخصوصاً اینکه نویدکیا در هفته‌های پایانی لیگ نشان داده بود برای ادامه فعالیت در سپاهان مصمم‌تر از گذشته است. سپاهان با وجود اینکه در دو فصل گذشته انتظارات را در لیگ‌ برتر، جام جذفی و لیگ قهرمانان آسیا برآورده نکرده اما با توجه به محبوبیت و اعتبار نویدکیا در بین هواداران سپاهان، کمتر در معرض انتقاد قرار گرفته است. این البته به معنی آن نیست که سرمربی بعدی سپاهان نیز چنین شرایطی را در نقش جهان سپری خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی