[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

کمیسیون همکاری‌های مشترک به‌صورت جدی فعال باشد تا توافق‌ها به سرانجام برسد، روزنامه شیراز نوین

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: باید کمیسیون همکاری‌های مشترک میان ایران و ترکمنستان به‌صورت جدی فعال باشد و با پیگیری مستمر توافق‌ها به سرانجام برسند.
به گزارش ایرنا، سردار بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان و هیئت همراه پیش از ظهر دیروز (چهارشنبه) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار گسترش و تعمیق هرچه بیشتر روابط را به طور کامل به نفع هر دو کشور دانستند و گفتند: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط با کشورهای همسایه است و این، سیاستی درست است.
ایشان با تأکید بر اینکه لازمه عبور از موانع منوط به عزم و اراده جدی دو کشور برای گسترش روابط است، افزودند: البته روابط دوستانه میان ایران و ترکمنستان مخالفانی در سطح منطقه و بین‌الملل دارد، ولی باید بر موانع فائق آمد. رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: باید کمیسیون همکاری‌های مشترک میان دو کشور به‌صورت جدی فعال باشد و با پیگیری مستمر، توافق‌ها به سرانجام برسند.
در این دیدار که سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، سردار بردی محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان گفت: اولویت دولت ترکمنستان گسترش روابط با همسایگان است و تلاش داریم با توجه به اسناد همکاری که امروز امضا شد، روابط خوب دو کشور را در حوزه‌های مختلف به‌ویژه گاز، برق و حمل و نقل کالا و همچنین اجرای طرح‌های بزرگ بیش از پیش تحکیم ببخشیم.
رئیس‌جمهور ترکمنستان با اشاره به سی‌اُمین سالگرد روابط دو کشور خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: از طرف خود و همچنین ملت ترکمنستان از جناب‌عالی به دلیل حمایت‌های همیشگی از تعمیق روابط ایران و ترکمنستان تشکر و قدردانی می‌کنم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی