[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

واگذاری زمین عاملی برای ماندگاری در روستاهاست، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا حسن زاده مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان داراب به اتفاق کشاورز بخشدار رستاق از روستاهای ده ملک، شهرک ایثار و شهرک بازرگان از توابع بخش رستاق بازدید کردند و جهت بررسی مشکلات و پیش بینی پروژه‌های جدید اجرایی پیشنهادات تازه ای به شورای برنامه ریزی شهرستان ارائه دادند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، حسن‌زاده مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان داراب همچنین به اتفاق کارشناس فنی بخشداری جنت و دهیار از روستای ده خیر از توابع بخش جنت بازدید کرد و جهت بررسی مشکلات روستا و پیش بینی طرح‌های بهسازی جدید پیشنهاداتی ارائه داد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب با بیان اینکه چرخ توسعه و محرومیت‌زدایی در این شهرستان در حال حرکت و چرخش است، گفت: هیچ توقفی در اجرای طرح‌های زیربنایی و توسعه در این شهرستان ایجاد 
نخواهد شد.
حسن زاده گزارشی از اجرای طرح‌های توسعه در این شهرستان ارائه داد و از صدور بیمه نامه جهت منازل جدید  روستایی به تعداد 255 فقره خبر داد و گفت: طرح بیمه منازل روستایی موجب افزایش انگیزه برای مقاوم سازی بافت‌های فرسوده و بهسازی و نوسازی واحد‌های مسکونی شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب همچنین واگذاری290 قطعه زمین به جوانان فاقد مسکن و واجد شرایط در روستاها را از دیگر عملکردها دانست و گفت: واگذاری زمین عاملی برای ایجاد انگیزه ماندگاری در روستاهاست؛ این موضوع به ویژه در بین زوج‌های جوان ایجاد انگیزه بیشتری می‌کند. تملک اراضی ملی در روستاها با همکاری اداره منابع طبیعی در راستای توسعه مسکونی روستایی به میزان 80 هکتار و صدور اسناد تملکی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک به متراژ 20 هکتار نیز در سال گذشته دنبال شده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی