[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

چند تکنیک بسیار ساده ولی مؤثر برای درمان هر نوع سردرد، روزنامه شیراز نوین

سردرد یک مشکل همه گیر است که افراد در سنین مختلف با آن درگیر هستند. تکنیک‌های ساده و بسیار مؤثر کمک می‌کنند که هر نوع سردردی را درمان کنید.
قسمت‌هایی از گوش را فشار دهید
نقاط بسیاری در گوش ما هستند که با بخش‌های دیگر بدنمان مرتبط‌اند. با وارد کردن فشار روی نقاط مشخص شده در پشت لاله گوش سردرد و نقطه‌ای در بالای مرکز گوش، فشار عصبی ناشی از میگرن برطرف می‌شود.
از غذاهای دودی اجتناب کنید
شاید غذا‌های دودی خیلی خوشبو و خوشمزه باشند؛ اما اگر از سردرد رنج می‌برید، از ‌این غذا‌ها استفاده نکنید، زیرا سرشار از هیستامین هستند که یک ماده شیمیایی است و به طور طبیعی در بدن یافت می‌شود و اگر زیاد از حد باشد، سردرد را تحریک می‌کند.
از کمپرس سرد استفاده کنید
اگر سردردتان خیلی شدید است و وقتی که از خواب بیدار می‌شوید، برای‌تان اتفاق می‌افتد، می‌توانید از کمپرس سرد یا فریز شده روی گردن یا سر استفاده کنید که باعث بهبود علائم ناراحت‌کننده می‌شود، زیرا رگ‌های خونی را فشرده کرده و التهابات را کاهش می‌دهد.
کمی ‌قهوه بنوشید
بسیاری از کسانی که عاشق قهوه هستند، می‌دانند که یک فنجان قهوه به شدت سر درد را کم می‌کند و باعث می‌شود که شما در طول روز وضعیت بهتری داشته باشید.
تمرینات ورزشی درست را انتخاب کنید
سعی کنید که فعالیت بدنی داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید که یکی از بهترین راهکار‌ها برای افزایش سلامت بدن می‌باشد. اگر سردرد دارید، بهتر است از ورزش‌هایی کمک بگیرید که نیاز به تمرکز دارند. ورزش‌هایی مانند کار با وزنه در بهبود سردرد مؤثر نیست؛ اما ورزشی مانند یوگا به شدت حال‌تان را خوب خواهد کرد.
کش موی سرتان را باز کنید
اگر مو‌های خود را سفت بسته‌اید، بدانید که ‌این مسئله می‌تواند عاملی برای تحریک سردرد باشد؛ بنابراین بهتر است که موی سر خود را باز کرده و آن را آزاد و رها نگه دارید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی