[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

فقط ایران بازی نمی‌کند!، روزنامه شیراز نوین

در روزهایی که تیم ملی با فقر بازی‌های تدارکاتی روبه‌رو است، حریفان ایران در جام جهانی از فرصت‌های به‌وجود آمده به خوبی استفاده می‌کنند.
به گزارش فوتبال 360، تیم ملی ایران صعودی زودهنگام به جام جهانی داشت. توقع می‌رفت بعد از صعود ایران به جام جهانی، تدارک خوبی برای تیم جهت حضور در قطر دیده شود. عزل رئیس فدراسیون فوتبال، کارها را عقب انداخت. مسئولان فعلی فدراسیون فوتبال هم تلاش‌هایشان برای تدارک خوب تیم ملی بی‌نتیجه بود و شاگردان دراگان اسکوچیچ فیفادی ماه خرداد را در گرمای وحشتناک قطر اردو زدند و یک بازی هم مقابل الجزایر که چند ستاره خود را هم در ترکیب نداشت، برگزار کردند. در روزهایی که تیم ملی نتوانست بازی‌های دوستانه خوب برگزار کند، حریفان ما چند روز یک‌بار به میدان رفتند تا وضعیت بهتری نسبت به ایران داشته باشند. 
انگلیس بدون بُرد در خرداد
انگلیس قوی‌ترین تیم حاضر در گروه ایران است. تیم ملی اولین بازی خود در جام جهانی را هم مقابل سه‌شیرها برگزار خواهد کرد. نایب قهرمان جام ملت‌های اروپا، بعد از اتمام لیگ برتر درگیر بازی‌های لیگ ملت‌های اروپا بود. آن‌ها ابتدا در روز چهاردهم خردادماه به مصاف مجارستان رفتند و با یک گل به میزبان خود باختند. 3 روز بعد با پنالتی دقیقه 88 هری کین، از باخت خارج از خانه مقابل آلمان گریختند تا اولین امتیاز را در لیگ ملت‌ها در زمین ژرمن‌ها کسب کنند. بعد از تساوی مقابل آلمان، اولین میزبانی آن‌ها مقابل ایتالیا بود و مقابل آن‌ها به تساوی بدون گل رضایت دادند. انگلیسی‌ها سه‌شنبه شب در یک بازی عجیب با 4 گل در زمین خود مغلوب مجارستان شدند تا در روزهایی که تیم ملی ایران فقط یک بازی کرده، آن‌ها 4‌بار در لیگ ملت‌های اروپا به میدان رفته باشند. 
انگلیسی‌ها قبل از حضور در جام جهانی 2022 قطر، در فیفادی ماه سپتامبر 2 بازی پایانی این مرحله از لیگ ملت‌های اروپا را مقابل ایتالیا و آلمان برگزار خواهند کرد. جام جهانی 2022، از روز سی‌ام آبان‌ماه آغاز می‌شود که در همان روز اول ایران و انگلیس به مصاف هم خواهند رفت. 
بیشترین بازی
ولز دومین حریف ایران در جام جهانی است که نسبت به 2 رقیب دیگر تیم ملی دیرتر حضورش در بزرگ‌ترین فستیوال فوتبالی جهان قطعی شد. آن‌ها در خردادماه ابتدا در لیگ ملت‌های اروپا به مصاف لهستان رفتند و با نتیجه 2 بر یک به میزبان خود باختند. بعد از بازی با لهستان، در پلی‌آف صعود به جام جهانی با یک گل از سد اوکراین گذشتند تا صعودشان به قطر قطعی شود. ولزی‌ها 3 بازی دیگر هم در لیگ ملت‌های اروپا برگزار کردند. آن‌ها ابتدا مقابل هلند با نتیجه 2 بر یک شکست خوردند، بعد مقابل بلژیک به تساوی 1-1 رسیدند و در نهایت سه‌شنبه شب گذشته هم تن به شکست 3 بر 2 مقابل هلندی‌ها دادند.
حریف دوم ایران در جام جهانی که 5 بازی در خرداد برگزار کرده، پیش از آغاز جام جهانی در فیفادی ماه سپتامبر به مصاف بلژیک و لهستان در لیگ ملت‌های اروپا می‌رود.
آمریکا بدون باخت
آمریکا سومین حریف تیم ملی ایران در جام جهانی است. آن‌ها در ماه خرداد ابتدا مراکش را در یک بازی دوستانه با نتیجه 3 بر صفر شکست دادند. اروگوئه دومین حریف تدارکاتی آمریکایی‌ها بود و با آن‌ها به تساوی بدون گل رسیدند. آن‌ها بعد از این 2 بازی دوستانه، در لیگ ملت‌های کونکاکاف 2 بازی برگزار کردند. ابتدا با 5 گل گرنادا را شکست دادند و بعد هم مقابل السالوادور به تساوی 1-1 رسیدند.
آمریکا هم مانند ایران هنوز بازی‌های تدارکاتی ماه سپتامبرش قطعی نشده. تیم ملی ایران که بعد از کنسل شدن بازی‌اش مقابل کانادا نتوانست تدارک خوبی در این فیفادی داشته باشد به گفته مسئولان فعلی فدراسیون فوتبال، احتمالاً 2 بازی تدارکاتی در فیفادی ماه سپتامبر برگزار خواهد کرد، بازی‌هایی که هنوز قطعی نشده و احتمال اینکه قطعی نشود هم وجود دارد.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی