[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۷
  • دوره جدید

کازرون به قطب کربنی کشور تبدیل می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، فریدون عباسی دوانی ‏‏‏‏‏نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس یازدهم، با اشاره به برخی از پیگیری‌های انجام شده در حوزه انتخابیه خود، گفت: پیگیر ارتقای ۳ مسئله اصلی در حوزه سلامت، آب و ارتباطات در حوزه انتخابیه هستم که به اشتغال در منطقه ختم شود.
نماینده مردم کازرون و کوه چنار در ادامه افزود: چند سالی است در شهرستان کازرون پروژه سد نرگسی در حال انجام است که هم‌اکنون حدود 70 درصد پیشرفت داشته است. پیش‌بینی می‌شود با تلاش مسئولان، پیمانکار و همکاری مردم منطقه سرعت پیشرفت آن افزایش یافته و تا پایان سال ۱۴۰۱ این طرح به مرحله آبگیری برسد و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
وی در ادامه تأکید کرد: با توجه به اینکه طرح الفین گچساران در برنامه تولید گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس قرار گرفته است، باید تا پایان سال آن را به بهره‌برداری برسانیم. هم‌اکنون بخش‌های الفین طرح در مرحله پیش‌راه‌اندازی قرار دارد و پیشرفت این طرح ۹۱ درصد است، همچنین با پیگیری‌های صورت گرفته و اجماع در راه اندازی پتروشیمی ما منتظر تصمیم هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس هستیم. عباسی ادامه داد: کارخانه و پارک اسید استیک در منطقه ویژه کازرون با همکاری شستا و پتروشیمی‌های وابسته به آن راه اندازی خواهد شد. محصولات این کارخانه قابلیت مصرف داخلی و صادرات دارد و همچنین کارخانه تولید اتانول صنعتی هم ایجاد خواهد شد که امیدواریم با این تلاش‌ها شاهد اشتغال گسترده در کازرون باشیم.
نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: صنایع فولاد کشور به ماده ای به نام الکترود گرافیتی نیاز دارد که در کشور تولید نمی‌شود. کازرون مجوز این صنعت بزرگ و مهم را اخذ کرده است. همچنین اخذ مجوز تولید کک سوزنی از دیگر اقدامات پیش‌بینی‌‌شده برای این شهرستان است که پس از فعالیت کامل میدان نفتی کنارتخته- خشت، به جای ارسال نفت تولیدی به گناوه و دیگر مناطق، اگر بتوانیم این مواد را در این شهرستان تولید کنیم، بی شک شاهد اتفاقات خوشایندی خواهیم بود. در حال حاضر به دنبال سرمایه‌گذارانی برای اجرای این طرح هستیم.
عباسی از توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کازرون و کوه چنار خبر داد و گفت: زیرساخت‌های اولیه نظیر آب و برق، شبکه گاز و فاضلاب در منطقه ویژه اقتصادی کازرون آماده شده است و بسترهای لازم برای استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی فراهم شده و تاکنون پنج قرارداد نیز منعقد شده است.
عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: استان فارس یکی از مهم‌ترین استان‌ها در تأمین امنیت غذایی کشور، به ویژه در حوزه باغبانی است در این استان ۳.۲میلیون تن محصولات باغبانی تولید می‌‌شود و با توجه به تنوع در تولید، ویترین باغبانی کشور است.
وی با بیان اینکه در شهرستان‌های کازرون و کوه چنار شرایط توسعه گلخانه‌ای وجود دارد، اظهار کرد: تسهیلات بسیار خوبی در این زمینه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و این وزارتخانه برای رفع همه موانع از جمله صدور مجوزها و اعطای تسهیلات صفر تا صد در خدمت متقاضیان است. عضو مجمع نمایندگان استان فارس یادآور شد: مذاکراتی با شرکت‌های نفتی داخلی و خارجی در زمینه حفاری و محصولات مورد نیاز کشور صورت گرفته است که محوریت آن در کازرون و کوه چنار است؛ با تأسیس این شرکت‌ها خدمات به حوزه نفت و گاز و پتروشیمی کشور ارائه خواهد شد تا پیوند با متخصصان خارجی در این حوزه برقرار شود. طی جلساتی که با آنان برگزار شد، بر حسب رفع نیازهای کشور، جمع‌بندی‌های لازم انجام شد تا به قراردادهای مورد توافق داخل و خارج برسیم.
عباسی با بیان اینکه بیمارستان امام علی(ع) کازرون با ۹۶ تخت مصوب و ۱۲۰ تخت فعال به بهره برداری رسید، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز حدود ۵۰میلیارد تومان برای تجهیز این بیمارستان هزینه کرده است. از مجموع ۲۲۱ نفر کادر درمانی پیش بینی شده برای خدمت رسانی در این مرکز آموزشی درمانی، ۸۶ و نیم درصد بومی هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی