[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

سایه سنگین اعتیاد روی اعتبارات درمان ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل بهزیستی فارس عدم تناسب ظرفیت مرکز ماده ۱۶ با تعداد معتادان متجاهر پذیرش شده را از چالش‌های این مرکز عنوان کرد و گفت: تعداد ۱۴ مرکز ماده ۱۵ در قالب تبصره ۲ نیز با بهزیستی جهت نگهداری معتادان متجاهر همکاری می‌کنند که مشکلات مالی و تأمین امنیت مراکز از مهم‌ترین چالش‌های آنهاست.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس، محمدرضا هوشیار پنجشنبه در حاشیه بازدید رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس از مراکز بهزیستی افزود: از ابتدای طرح جمع آوری معتادان متجاهر از اول دی ماه ۱۴۰۰، تعداد ۲۲۰۰ نفر معتاد متجاهر جمع آوری شدند که از این تعداد ۱۳۳ نفر به شهرستان‌های بومی ارجاع گردیده اند.
به گفته وی، ۴۵۰ نفر در حال حاضر در مرکز ماده ۱۶ نگهداری می‌شوند و مابقی معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۵ (مراکز خودمعرف) نگهداری می‌شوند. سرپرست اداره‌کل بهزیستی فارس ادامه داد: باید همه دستگاه‌های متولی از لحظه جمع آوری معتادان متجاهر تا انتهای فرایند درمان با بهزیستی همکار باشند تا فرایند درمان به نتیجه برسد.
وی در بازدید از اورژانس ۱۲۳ اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۹هزار تماس با خط ۱۲۳ اورژانس بهزیستی فارس برقرار شده است و ۶۹۰۰ مورد تماس هم در سه ماهه اول ۱۴۰۱ داشته ایم.
 او با بیان اینکه خط ۱۲۳، تیم سیار و خدمات مداخله در بحران سه قسمت اورژانس بهزیستی فارس هستند، افزود: ۱۷هزار و ۶۲۰ نفر در سال ۱۴۰۰ از خدمات تیم سیار اورژانس بهزیستی استفاده کرده‌اند و ۸۰۵۵ مورد پرونده مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی نیز تشکیل شده است.
وی تعداد تماس‌های موفق با خط ۱۴۸۰ صدای مشاور بهزیستی فارس در سال ۱۴۰۰ را بیش از ۱۵۱هزار تماس عنوان کرد و افزود: ۴۴هزار و ۹۳۰ مورد تماس از اسفندماه ۱۴۰۰ تاکنون با صدای مشاور برقرار شده است.
سرپرست بهزیستی فارس اعلام کرد: مشاوران ۱۴۸۰ از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ شب پاسخ‌گوی تماس‌های مردم در سراسر استان فارس هستند. بیشترین تماس‌ها و مشاورات در سال ۱۴۰۰ مربوط به امور خانواده، ازدواج، کودک و نوجوان بوده است.
کاظم اکرمی رئیس منطقه ۳ سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس، ضمن تشکر بابت ترتیب دهی برنامه‌های بازدید توسط بهزیستی فارس، انجام این بازدیدها را در شناخت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بهزیستی فارس مؤثر دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی