[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۵
  • دوره جدید

شرکت‌های تولیدی در صف بازدید ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل روابط عمومی استانداری فارس به همراه جمعی از مدیران روابط عمومی‌های استان فارس، از مرکز دیسپاچینگ استان و منطقه جنوب کشور بازدید به عمل آوردند.
توصیف وضعیت کنونی برق در دو استان فارس و بوشهر، میزان تولید و مصرف، صرفه جویی در مصرف برق و بهینه سازی آن و ترویج فرهنگ مصرف بهینه از جمله موضوعاتی بود که در این بازدید موردتأکید قرار گرفت.
مجیدپور سخنگوی صنعت برق و مدیر مرکز دیسپاچینگ و مخابرات برق منطقه ای فارس، در این نشست و بازدید وضعیت انرژی در سطح استان فارس، گذر از پیک مصرف تابستان و نیاز به همکاری همگان در جلوگیری از فروپاشی شبکه را به تشریح بیان نمود. به ویژه در ارتباط با پیک‌سایی، بر لزوم ترویج فرهنگ مدیریت بهینه مصرف برق تأکید کرد و اظهار داشت: همه تمهیدات برای گذر موفق از نقطه اوج مصرف تابستانی برق اندیشیده شده است. روابط عمومی‌ها و اصحاب فرهنگ و رسانه می‌توانند با تبیین موضوع و تنویر اذهان عمومی همگان را به مدیریت بهینه مصرف دعوت نمایند.
مجیدپور بر درست مصرف کردن برق به ‌ویژه در تابستان جاری و نقش مهم رسانه‌ها در فرهنگ سازی آن در جامعه تأکید کرد و افزود: کم‌بارشی‌ها و لزوم اهمیت صرفه‌جویی در مصرف برق در تابستان سال جاری بیش از پیش احساس می‌شود. متأسفانه با توجه به اینکه در نیمه دوم سال گذشته یعنی پاییز و زمستان از لحاظ بارش به وضعیت مطلوب دست پیدا نکردیم و ذخایر مخازن دچار کمبود است، می‌طلبد که مردم عزیزمان به صرفه جویی در مصرف آب و برق اهمیت ویژه‌ای بدهند. وی با تأکید بر اینکه اولویت وزارت نیرو پایداری شبکه برق برای مشترکان خانگی است، گفت: رسانه و روابط عمومی در روشن سازی اذهان عمومی نقش مهمی در فرهنگ سازی برای مصرف بهینه انرژی دارند. مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس هم با خیر مقدم و خوشامد به مدیران روابط عمومی، با اشاره به در پیش بودن ایام گرم سال و فصل تابستان و افزایش مصرف برق، اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته شهروندان باید با مدیریت درست مصرف برای پایداری شبکه با وزارت نیرو همکاری کنند.
محسن جوادی آزاد اضافه کرد: تمام اقدامات، برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم برای عبور موفق از پیک مصرف در سطح استان فارس و جنوب کشور انجام گرفته و تفاهم نامه‌هایی با صنایع بزرگ و کوچک منعقد شده تا در ایام پیک و فصل تابستان به ما کمک کنند.
هادی بستام مدیرکل روابط عمومی استانداری فارس نیز با تقدیر از خدمات انجام شده یادآور شد: در استانداری فارس برای تحقق شعار سال که توسط مقام معظم رهبری دامت افاضاته به عنوان سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی نام‌گذاری گردیده است، برنامه بازدید از شرکت‌هایی که در عرصه تولید فعال هستند، در دستور کار قرار گرفته است. تاکنون دو بازدید انجام شده و در سومین بازدید برق منطقه‌ای فارس و وضعیت انرژی الکتریکی در برنامه قرار داشت. حضور مدیران روابط عمومی در این نشست برای آشنایی بیشتر با اهمیت موضوع و لزوم انتقال و ترویج پیام صرفه جویی در مصرف برق است.
مدیر کل روابط عمومی استانداری فارس با اشاره به اینکه مدیریت مصرف یا استفاده بهینه از برق به معنای استفاده نکردن یا حتی کم استفاده کردن نیست، اضافه کرد : باید از انرژی برق بجا، به اندازه و به موقع استفاده شود. مدیران روابط عمومی و رسانه به عنوان سفیران صنعت برق باید موضوعات مربوط به مدیریت مصرف برق را اطلاع‌رسانی کنند تا به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود. 
وی ادامه داد: همه تلاش و تاکید مدیریت ارشد استان همین است که تابستان پیش رو با کمترین قطعی و تنش برق سپری شود. مدیریت و صرفه جویی در مصرف برق ادارات نیز مورد تأکید شخص دکتر ایمانیه استاندار فارس است.
وی به تصمیم اخیر استانداری فارس اشاره کرد و با یاد آوری نقش ادارات و دستگاه‌های اجرایی در کاهش مصرف برق گفت: با تشکیل گروه‌های بازرسی و نظارت توسط فرمانداری‌ها، مصرف برق ادارات مورد بررسی و نظارت قرار می‌گیرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی