[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

شهدا فضای تسلیم را شکستند ، روزنامه شیراز نوین

قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی گفت: خفقان، دستگیری‌های پی در پی و شکنجه‌های بسیار آزاردهنده و پیچیده‌، وضعیتی در کشور ایجاد کرده بود و همه از امکان تداوم مبارزه و سرنگونی رژیم ستم‌شاهی ناامید بودند، اما شهامت شهدای آغازگر انقلاب اسلامی سبب شد که صدای گلوله آنها فضای سکوت، تسلیم و ناامیدی را بشکند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، حمیدرضا ترقی پنجشنبه در پنجاه و هفتمین سالروز شهادت شهدای آغازگر انقلاب اسلامی در حرم حضرت شاهچراغ(ع)، با ابراز امیدواری برای موفقیت دولت در حل مشکلات ایجاد شده طی سالیان گذشته، افزود: مناسبت این مجلس تجلیل از شهدای ۲۶ خردادماه سال ۱۳۴۴ است که به تعبیر مقام معظم رهبری، نوری درخشنده در دوران ظلمت ستم‌شاهی بودند.
وی با بیان اینکه این شهدا به ندای نصرت‌خواهی امام راحل(ره) و رهبر انقلاب اسلامی پاسخ مثبت دادند و در خدمت امام زمینه تحقق قیام ۱۵ خرداد را فراهم کردند، گفت: این شهدا با برنامه‌ریزی تشکیلاتی زمینه ارتقای مبارزه امام(ره) را فراهم کردند تا اینکه رژیم ستم‌شاهی با چالش‌هایی در فرایند حکومتش مواجه شد.
قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی عنوان کرد: اگر به شیوه مدیریت امام راحل(ره) در انقلاب اسلامی توجه کنیم، متوجه می‌شویم که اگر امام(ره) زمینه حضور هیئت‌های مذهبی را فراهم نمی‌کردند و مؤتلفه اسلامی تشکیل نمی‌شد، قیام امام(ره) درست به نتیجه نمی‌رسید. این روش امام راحل(ره) سبب اتحاد هیئت‌ها و مقدمه پیروزی انقلاب شد که باید به عنوان درسی مهم، همیشه مدنظر باشد.
ترقی با بیان اینکه دستیابی به اهداف انقلاب جز با هم‌افزایی و وحدت نیروهای انقلاب امکان تحقق ندارد، افزود: خفقان، دستگیری‌های پی در پی و شکنجه‌های بسیار آزاردهنده و پیچیده،‌ وضعیتی در کشور ایجاد کرده بود که همه از امکان تداوم مبارزه و سرنگونی رژیم ناامید بودند. هیچکس نمی‌توانست باور کند بعد از کشتار وسیع مردم در ۱۵ خرداد سال ۴۲ بتوان مقابل رژیم ستم شاهی ایستاد؛ اما شهامت این شهدا سبب شد که صدای گلوله آنها فضای سکوت و تسلیم و ناامیدی را بشکند و جان تازه‌ای به نیروهای انقلاب ببخشد.
تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی نیز در این یادواره گفت: حزب مؤتلفه در سخت‌ترین شرایط، در عصر غربت و رنج، شکنجه و سیطره طاغوت خالصانه با امام(ره) بیعت کرده و امروز نیز همراه با انقلاب اسلامی هستند. آیت‌الله ابراهیم کلانتری با بیان اینکه هدف امام راحل(ره) از انقلاب قیام الله بوده است، گفت: انسان‌هایی در طول انقلاب همه وجودشان را در طبق اخلاص گذاشتند که امروز هیچ نشانی از آنها باقی نیست، اما برکت خونشان همچنان ادامه دارد.
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) افزود: اگر چارچوب‌های قیام الله بر اساس قرآن، اسلام و نگاه مؤمنانه نباشد، هیچ ارزشی ندارد و امام خمینی(ره) نیز بارها بر این مهم تأکید کردند و همیشه تا پایان عمر نیز به این چهارچوب پایبند بودند. وی با بیان اینکه امام(ره) منتظر نتیجه نبود، بلکه برای خدا کاری را که مورد رضایت خدا بود انجام می‌داد، بیان کرد: کسانی مانند شهیدان مؤتلفه که در کنار امام(ره) قرار گرفتند، خالصانه کنار امام(ره) بودند و به برکت خون آنها انقلاب مسیر خود را به درستی طی کرد. کلانتری عنوان کرد: بزرگ‌ترین انقلاب مردمی جهان در طول تاریخ با خون شهدا به سرانجام رسید که حتی دشمنان انقلاب نیز بر این مسئله تأکید دارند که بزرگ‌ترین انقلاب مردمی جهان انقلاب اسلامی ایران است. امروز نیز این قیام الهی ادامه دارد که می‌توانیم مقابل دشمن ایستادگی کنیم. پنجاه و هفتمین سالروز شهادت شهیدان محمدصادق امانی، محمد بخارایی، مرتضی نیک‌نژاد و رضا صفار هرندی که به عنوان شهدای آغازگر انقلاب اسلامی معروف‌اند، در حرم حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی