[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

۱۰ کشور دنیا با بیشترین آمار گردشگری و توریست در جهان ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش نمناک، 10 کشور در جهان هستند که براساس گزارشی که توسط سازمان جهانی گردشگری منتشر شد، به‌عنوان کشورهایی که بیشترین گردشگران را دارند، شناخته شدند.
10. مالزی - 26.8 میلیون گردشگر
مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیاست و از انرژی شهری کوالالامپور گرفته تا سواحل طبیعی، تجارب منحصربه‌فردی برای مسافران دارد. صنعت گردشگری از زمان راه‌اندازی یک کمپین عظیم گردشگری در اواخر دهه 1990، به‌طور پیوسته در این کشور رشد کرده است.
9. تایلند - 6/6 میلیون گردشگر
تایلند با سواحل آفتابی و ماسه‌ای، جزایر گرمسیری، حیات وحش غنی، اماکن باستانی، معابد و ... یک نقطه توریستی جهانی است. جشن‌های پرجنب‌وجوش این کشور، امکانات خرید جهانی و غذاهای لذیذ تایلندی، همه از فاکتورهای اصلی توریستی در این کشور هستند. تخمین زده می‌شود که به‌طور مستقیم و غیر‌مستقیم، درآمد تولیدشده گردشگری حدود 20/2 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را تأمین می‌کند. همچنین فرض می‌شود که در 2032، تایلند حدود 100 میلیون گردشگر جذب خواهد کرد.
8. مکزیک - 35 میلیون گردشگر
مکزیک، کشوری بزرگ در آمریکای شمالی است که به‌خاطر سواحل دست‌نخورده و استراحتگاه‌های جهانی خود معروف است. در دهه‌های اخیر، صنعت گردشگری در این کشور گردبادی از رشد قابل‌توجه را تجربه کرده است. با غنای فرهنگی و میراث جهانی یونسکو، تعجبی ندارد که ببینیم چرا مسافران عاشق مکزیک هستند. اکثریت قریب‌به‌اتفاق گردشگران از کشورهای همسایه مکزیک در شمال، کانادا و ایالات متحده می‌آیند، اگرچه تعداد زیادی از مسافران اروپا و آسیا به این کشور سفر می‌کنند.
7. آلمان - 35.6 میلیون گردشگر
آلمان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان و همچنین از داخل کشور دارد. تخمین زده می‌شود که صنعت گردشگری در آلمان 4.5 درصد از تولید ناخالص ملی و 2 میلیون فرصت شغلی ایجاد‌شده براساس الزامات مربوط به سفر و گردشگری ایجاد کرده است. برلین، مونیخ و هامبورگ ازشهرهای گردشگری کشور آلمان هستند و ورود به این کشور برای اهداف آموزشی و تجاری نیز بسیار رایج است. چندین منطقه حفاظت‌شده در آلمان مانند پارک ملی سوییس، پارک ملی پومرانی غربی، پارک ملی و ... وجود دارد که سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کنند.
6. انگلستان - 35.8 میلیون گردشگر
با یک تاریخچه طولانی و جالب و همچنین فرهنگ غنی و امکانات گردشگری و زیرساخت‌ها، انگلستان به‌عنوان ششمین کشور توریستی در جهان قرار دارد. گردشگران در بریتانیا می‌توانند حدود 17.2 میلیارد دلار آمریکا درآمدسازی کنند. اکثر بازدیدکنندگان از بخش‌های دیگر اروپا می رسند در حالی که گردشگران از آمریکا و کانادا دومین گروه از بازدیدکنندگان خارجی را در این کشور تشکیل می‌دهند. صنعت گردشگری داخلی در این کشور نیز در حال پیشرفت است. لندن شهر توریستی در بریتانیاست و برج لندن بیشترین جذابیت را در کل این کشور دارد.
4. چین - 59.3 میلیون گردشگر
دیوار بزرگ چین، پنجمین کوهستان مقدس، آبشار، معبد شائولین، شهر ممنوع و ... موجب شده تا چین به یکی از مقصدهای گردشگری در جهان تبدیل شود. این کشور در سال 2014 حدود 55.6 میلیون گردشگر خارجی جذب کرد و از درآمد ارزی خارجی دلار در سال 2010 سود برد. تعداد توریست‌های چین در سال‌های آتی با برآورد سازمان تجارت جهانی به سرعت افزایش می یابد و برآورد می‌شود تا سال 2020 این کشور رتبه اول را در بخش گردشگری جهان به‌دست بیاورد.
3- اسپانیا - 75.6 میلیون گردشگر
گردشگری یک صنعت بزرگ در اسپانیاست که نزدیک به 11 درصد تولید ناخالص ملی این کشور است. اکثر بازدیدکنندگان اسپانیا از کشورهای اروپایی مانند انگلستان، فرانسه، ایتالیا و آلمان می‌آیند. شهرهای تاریخی و شهرهای این کشور، مانند بارسلونا و مادرید، استراحتگاه‌های جهانی در سواحل مدیترانه و سواحل اقیانوس اطلس کشور، جشنواره‌های محبوب مانند کارناوال و اجرای تفریحات گردشگری زمستانی، موجب شده تا شاهد یک زندگی شبانه شلوغ در اسپانیا باشیم و کانون جاذبه‌های گردشگری باشند. 13 شهر اسپانیایی نیز به‌عنوان میراث جهانی یونسکو در نظر گرفته می‌شوند.
2. ایالات متحده آمریکا - 75.6 میلیون گردشگر
ایالات متحده آمریکا، کشوری وسیع است که در حال خدمت دادن به شمار زیادی از گردشگران جهان است. بسیاری از شهرهای ایالات متحده مانند نیویورک، لس‌آنجلس، لاس وگاس و ... در سراسر سال با توریست‌ها زندگی می‌کنند. جاذبه‌های اصلی طبیعی در این کشور عبارتند از: گرند کانیون، پارک ملی، عجایب آلاسکا، سواحل هاوایی و ...
در 29 ایالت از این کشور، صنعت گردشگری در شمار سه صنعت اول است که بیشترین تعداد فرصت‌های شغلی را ایجاد می‌کند. آمریکا بیشترین تعداد توریست خارجی را از مکزیک، کانادا و بریتانیا دارد.
1. فرانسه - 82.6 میلیون گردشگر
فرانسه، جهان را در زمینه گردشگری هدایت می‌کند و میزبان انواعی از جاذبه‌های گردشگری مانند شهرهای پاریس، لیون، استراسبورگ، کوه‌های آلپ، پیست‌های اسکی، سواحل، روستاهای دیدنی، باغ‌ها و پارک‌های تماشایی و غیره است. این کشور میزبان حدود 37 میراث جهانی یونسکو است که برای ارزش جهانی برجسته خود به‌خوبی شناخته‌شده اند. در فرانسه 9.7 درصد از تولید ناخالص داخلی توسط بخش گردشگری تهیه شده است و پایتخت آن، شهر پاریس دارای بیشترین توریست است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی