[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

روستای خلف طاهونه مرودشت در مسیر توسعه ، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مرودشت از اجرای1200 مترمربع آسفالت معابر روستای خلف طاهونه واقع در بخش مرکزی این شهرستان خبر داد و بیان داشت‌: این طرح با اعتباری بالغ بر 250 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی اجرا شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس‌، مهندس مسعود صف شکن بر ضرورت اجرای طرح‌های توسعه معابر و بهسازی روستاها تاکید کرد و بیان داشت: اجرای طرح‌های هادی و طرح‌های بهسازی و توسعه معابر روستایی به عنوان سند توسعه 10 ساله روستایی راهکاری برای زدودن غبار محرومیت از چهره روستاها است‌، سال گذشته طرح‌های هادی در 13 روستای این شهرستان اجرا شده است‌، در سال‌های قبل نیز تا پایان سال 95 این طرح‌ها در 261 روستا اجرا شده است‌.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت اضافه کرد‌: همچنین تهیه طرح‌های هادی دراین شهرستان روند پایانی خود را می‌گذراند‌، سال گذشته یک طرح هادی دیگر در این شهرستان تهیه شد و در سال‌های قبل نیز تا پایان سال 95 تهیه طرح‌های در 180 روستای این شهرستان به سرانجام رسیده است‌.
مهندس صف شکن با بیان اینکه بهسازی محیط روستاها و توسعه معابر موجب ایجاد انگیزه برای ماندگاری روستاییان در محیط روستا می‌شود گفت: روستاها کانون کار و تولید و تامین معیشت است، روستاهای شهرستان مرودشت از جمله مناطق روستایی کشور است که به کار و تلاش شهره است و باید دراین مناطق با حفظ جمعیت روستایی در جهت افزایش کار و تلاش همت مضاعف داشته باشیم. وی با بیان اینکه توسعه معابر روستایی همچنین در جهت محرومیت زدایی و ایجاد فرصت‌های برابر توسعه انجام می‌شود گفت : 43 میلیارد و 252 میلیون ریال برای بهسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی در سال قبل هزینه شده که از ابتدا تا کنون در این زمینه بیش از 929 میلیارد و 694 میلیون ریال هزینه شده است. مهندس صف شکن روستاها را کانون جمعیت مولد دانست و اضافه کرد: برخی مسایل ساختاری در مناطق روستایی باعث شده است تا در دهه‌های اخیر پدیده مهاجرت به عنوان راه حلی در به دست آوردن فرصت‌های بهتر برای روستاییان شتاب بگیرد و این مهم عاملی در برهم خوردن توازن جمعیتی و همچنین هدررفت سرمایه‌های مولد در روستاها شده است از این رو باید برای حفظ جمعیت مولد در روستاها تلا ش کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی