[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

اشتغال معلولین در اولویت باشد ، روزنامه شیراز نوین


استاندار فارس گفت: ادارات و سازمان‌هایی که بهزیستی مشخص می‌کند ۶ ماه فرصت دارند معابر ادارات‌شان را جهت رفت‌وآمد معلولان مناسب‌سازی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی استان، گفت: خوشبختانه امروز در ارتباط با معلولین تصمیمات خوبی گرفته شد که از رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما درخواست می‌کنم که مصوبات را رصد کنند تا اجرایی شود؛ چراکه مصوبات بایگانی شده فراوان در کشور ما وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه هر سه ماه یک بار این جلسات تشکیل شده و ابتدای هر نشست مصوبات جلسه قبل مرور خواهد شد، گفت: پیگیری اجرایی شدن مصوبات بسیار مهم است و باید با جدیت دنبال شود.
وی در ادامه با اشاره به سه مصوبه‌ای که در این جلسه عنوان شد، اظهار داشت: مورد اول استخدام معلولین همه سازمان‌هایی است که از بودجه‌های دولتی استفاده می‌کنند. 
استاندار فارس افزود: طبق مصوبه این جلسه ۳ درصد از به‌کارگیری نیروهای سازمان‌های دولتی(شرکتی، قراردادی و رسمی) باید از میان معلولان باشد.
مقام عالی دولت در فارس همچنین از معلولین خواست تا این مهم را به عنوان مطالبه خود قرار دهند و آن را پیگیری کنند؛ همچنین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هم نظارت کند تا با دقت انجام شود.
دکتر ایمانیه درباره حمل و نقل معلولین نیز عنوان کرد: با هماهنگی بین شهرداری و بهزیستی، جابه‌جایی معلولین از طریق ون‌های مخصوص انجام خواهد شد؛ به این صورت که با هماهنگی قبلی در مدت ۱۵ دقیقه و بدون هماهنگی در مدت زمان یک ساعت پس از تماس با شماره تلفن ۱۳۳ ون به محل مورد درخواست اعزام شود. 
وی در ادامه با تأکید بر لزوم مناسب‌سازی همه معابر سطح شهر توسط شهرداری شیراز و کسب مصوبات مربوطه از شورای شهر، گفت: در مصوبه سوم ادارات و سازمان‌های مشخص شده توسط بهزیستی ۶ ماه فرصت دارند تا محل رفت‌وآمد مخصوص معلولین را مناسب‌سازی کنند و شهرداری نیز طبق جدول زمان‌بندی امسال و سال‌های آینده به‌تدریج معابر قدیمی ‌را اصلاح و از این به بعد نیز این مهم مورد نظر باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی