[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

فارس بر قله راگبی کشور ایستاده است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- گروه ورزش 
فارس با اقتداری مثال زدنی بر قله راگبی کشور ایستاده و علاوه بر قهرمانی در لیگ برتر کشور، بیشترین تعداد ملی‌پوش را نیز به خود اختصاص داده است.
در اوایل خردادماه امسال بود که در رقابت‌های لیگ برتر ۴ تیم از استان‌های فارس، تهران، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی به مدت ۳ روز به رقابت پرداختند و تیم‌های داتیس شیراز، داتیس تهران و یوز خراسان رضوی به ترتیب مقام‌های نخست تا سوم را از آن خود کردند.
چند روز بعد اسامی ‌تیم ملی نیز اعلام شد که 37 نفر در آن حضور داشتند و هم اکنون در اردوی زنجان به سر می‌برند. مهدی عابدی، علیرضا توکلی، پویان شادکام، پیام شجاعی، مجتبی رجبی، غلامرضا شاحسینی، مهدی گلناری، علی یاقوتی، علی‌اکبر غلامی ‌از باشگاه داتیس شیراز‌، مجید رجبی، محمد حسین مشکل گشا، محسن ابراهیمی، معین سرکاری، احمد اتحادپور، سجاد ابولزاده، مصطفی قدسیان از باشگاه پسران شیراز، ۱۶ بازیکن دعوت شده از استان  فارس در اردوی تیم ملی ۱۵ نفره ایران هستند. همچنین مهیار عسکری به عنوان سرمربی و محمدرضا یزدانی به عنوان مربی از فارس تمرینات تیم را زیر نظر دارند.
معین سرکاری که از ملی پوشان دعوت شده به این اردوست، مسئولیت کمیته راگبی استان را نیز به عهده دارد. او درباره بازیکنان راگبی می‌گوید: بچه‌های راگبی واقعاً سخت کوش هستند و با تمام محرومیت‌ها و سختی‌ها، سعی می‌کنند پرچم شهر و استان را بالا ببرند. به لطف خدا ماه گذشته توانستیم قهرمانی لیگ برتر کشور را کسب کنیم که این امر با تلاش بچه‌ها و با هدایت آقای روح الله مستوری از بهترین مربیان راگبی عملی شد.
وی گفت: زمین اختصاصی راگبی شیراز در مجموعه ورزشی 22 بهمن قرار دارد که همه روزه در تمام رده‌های سنی و در هر دو بخش بانوان و آقایان فعالیت داریم. 
سرکاری درباره خصوصیات ورزش راگبی  و تفاوت‌های آن با فوتبال آمریکایی می‌گوید: این ورزشی که ما بازی می‌کنیم هیچ ارتباطی با فوتبال آمریکایی ندارد. فوتبال آمریکایی فقط در کشور آمریکا و حوزه اطراف آن انجام می‌شود. تفاوت‌های زیادی در سایز توپ‌ها، ابعاد زمین و البته نوع بازی وجود دارد. راگبی بر خلاف فوتبال آمریکایی که ورزش خشنی محسوب می‌شود، اصلاً خشن نیست و بیشتر به هوش بالا نیاز دارد. 
این ملی پوش راگبی در خصوص مسابقات غرب آسیا گفت: تاکنون شش کشور عراق، لبنان، سوریه، اردن، قطر و امارات به همراه تیم کشورمان برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند. ما تیم قدرتمندی داریم اما نمی‌توان به صراحت گفت که حتماً قهرمان می‌شویم. بقیه کشورها هم پیشرفت خوبی داشته‌اند اما تلاشمان را می‌کنیم که هر ساله بتوانیم پرچم شهر و کشور را در این رشته برافراشته کنیم.
محمد غلامرضایی، جاوید زاد عسکر از باشگاه تهران کلاب، حسن سیاح، سینا خانزاده، مهدی آقایی،‌ هادی بختیاری از باشگاه یوز خراسان، محسن انصاری، محمد انوشه، محمد جواد فولادوند، مسعود شهریاری، مجید فلاحی، مهران عباسی، علیرضا ناظری، از باشگاه داتیس تهران و سیاوش احمدی، نوید سلیمانی، بابک محمدی محمد فتحی، محمد نامور،  رامین نجفی، حسن نوزاد، ارسلان فضایلی و علی استکی  دیگر نفرات دعوت شده به این اردو هستند.
مهیار عسکری، سرمربی و بهادر محمدی، علی درفکی، محمدرضا یزدانی و حامد بیت الله دستیاران عسکری در این اردوی ۹ روزه هستند.
مسابقات راگبی ۱۵ نفره غرب آسیا قرار است به میزبانی ایران برگزار شود که تاریخ دقیق این رقابت‌ها در نشست این هفته کنفدراسیون راگبی آسیا تعیین خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی